Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас очолив заупокійні богослужіння за душі померлих з родин вірних Стрийської єпархії

1 листопада 2022 року, Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський очолив заупокійні богослужіння в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию. Єпископ разом з Преосвященним владикою Богданом, духовенством деканату м. Стрий відслужив Божественну Літургію і Парастас за душі всіх померлих з родин вірних Стрийської єпархії та тих, що загинули, віддавши своє життя за волю України.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Тарас зазначив: «Це вже стало традицією у Стрийській єпархії, сьогодні, в перший день листопада, об’єднатися цілою спільнотою в молитві за наших померлих братів і сестер. Сьогодні, спільно з Мойсеєм нашого народу праведним митрополитом Андреєм, який цього дня спочив, з блаженним священномучеником Теодором Ромжею та з усіма праведними і святими, які випередили нас не тільки в часі, але й у святості на шляху до вічного життя в Бозі, просимо, щоб вони помагали у наших молитвах за тих хто відійшов: наших рідних, близьких, наших захисників, всіх, хто лежить у нашій пам’яті і кому ми завдячуємо і життям в тілі, і життям у вірі. І наша спільна молитва – це дар любові, яким єднаємося з жертвою Христа, це наш дар любові, пам’яті і вдячності».

«Але одночасно в молитві за спочилих ми згадуємо правду, яка глибоко коріниться у нашій вірі. Бог створив людину на свій образ і подобу, а тому дав їй участь у частці своєї вічності. Тому, смерть – це не просто переступ порогу біологічного існування, не є кінець і правдивий зміст життя полягає не в біологічному існуванні, але в єдності з джерелом життя, з Богом. Тому, на Страшному суді існування одних і других буде позначене тільки тим, чи будуть з Богом і спасенні, чи будуть без Бога, бо це їх власний вибір. Вічність для всіх починається зараз із глибокого усвідомлення кожного з нас перебувати і жити з Богом, з Бога і у Бозі. І кожен брак цього переконання породжує сльози, ненависть, війни… Бракує любові. Любові до Бога, бажання бути з Богом», – продовжив єпископ.

«Тому, цим бажанням маємо прикрасити наші молитви за спочилих наших рідних і близьких. Бажанням винагородити недостаток любові у їхньому житті своєю сильною вірою, своїм щоденним життям з Богом, тому,що небо починається зараз і чи буде воно сповнене повнотою радості залежить від того як сьогодні будемо жити ми», – сказав на завершення владика Тарас.

 

Пресслужба Стрийської єпархії