Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Благодійний фонд «Карітас Стрийської єпархії»

Благодійний фонд «Карітас Стрийської єпархії УГКЦ» створений в 2000 році. Співзасновниками фонду є Єпархіальне управління Стрийської єпархії та Міжнародний благодійний фонд «Карітас України». Місія фонду – здійснення соціального та гуманітарного служіння від імені Церкви, що базується на християнських моральних цінностях. Одним із завдань фонду є розвиток соціального служіння на парафіях. Діяльність фонду поширюється на територію Стрийської єпархії.

До діяльності Стрийського Карітасу залучені 50 працівників та понад 200 волонтерів. Бенефіціарами Карітасу є люди у складних життєвих обставинах, ВПО, люди з інвалідністю та особи із вразливих категорій населення. За останній рік Стрийський Карітас надав допомогу понад 12 000 особам, які цього потребували.


Діючі проекти фонду

Центр дозвілля та соціальної адаптації для людей з інвалідністю

У Центрі молодь з ментальними та комплексними порушеннями в атмосфері любові і дружби мають можливість:

 • розкрити свою внутрішню цінність, красу і дари,
 • зростати і виявляти свої здібності і таланти,
 • реалізовувати свої потреби в спілкуванні та дружбі;
 • навчатися навиків самообслуговування та комунікації, що сприяє їхній більшій незалежності від інших в щоденному житті,
 • через участь у різноманітних інтеграційних заходах включитися як повноправні члени в життя громади.

Основні види діяльності:

 • Працетерапія: виготовлення вітальних листівок, свічок, вервичок, виробів з бісеру, пошиття еко-сумок, вишивання картин бісером тощо;
 • Навчання соціально-побутових та комунікативних навиків: самообслуговування, базових кулінарних навиків, приготування простих страв, самоадвокатування, комунікація тощо.
 • Участь в арт-проектах;
 • Проведення заходів, які сприяють інтеграції молоді з інвалідністю в суспільство: поїздки, екскурсії, літній табір, відвідування різноманітних закладів, участь у громадських заходах тощо;
 • Психологічний супровід: індивідуальні та групові заняття з психологом, консультації, психологічний супровід сімей;
 • Зустрічі для батьків: спілкування, консультації, обмін досвідом, психологічний супровід.

Розвиток парафіяльного соціального служіння

Метою проекту є зміцнення парафіяльних громад в реалізації соціального служіння, наданні соціальних послуг та гуманітарної допомоги для найбільш потребуючих людей, включно з ВПО через розвиток організаційної спроможності та проведення тренінгів для парафіяльних волонтерів.

Основні види діяльності:

 • Соціально-освітня волонтерська Академія «СОВА», яка покликана допомогти у професійному навчанні волонтерів для активізації соціального служіння на парафіях. Навчання передбачає 9 модулів, на яких учасники поглиблюють знання з духовних основ, комунікацій, фандрейзингу, волонтерського менеджменту та інших тем, які допоможуть зробити соціальне служіння ближньому більш професійним та ефективним.
 • Активізація соціального служіння, візити та супровід парафій Стрийської єпархії. Організація Форумів Соціального служіння.
 • Школа соціального служіння для працівників/волонтерів парафіяльних ініціатив.

Допомога ВПО

Із початком повномасштабного вторгнення БФ «Карітас Стрийської єпархії УГКЦ» став місцем, де внутрішньо переміщені особи можуть отримати гуманітарну (продуктові та гігієнічні набори, воду, одяг тощо), психологічну, фінансову та юридичну допомогу. Понад 12 000 осіб, що знайшли прихисток на Стрийщині, отримали допомогу в Стрийському Карітасі.

Для дітей ВПО у Стрию та Ходорові діють «Простори, дружні до дітей», де із дітьми працюють аніматори та психологи. Важливим напрямком роботи є психологічна підтримка внутрішньо переміщених осіб. У Стрийському Карітасі працюють психологи, які надають як індивідуальні, так і групові консультації для дітей та дорослих. Окрім цього, для ВПО у Стрию проводять різноманітні заходи – тренінги, кіносеанси, групи психологічної підтримки.

За підтримки UHF та МБФ «Карітас України» у с. Переможне діє соціальний центр (шелтер) «Іскра любові», який із червня прихистив понад 180 осіб.


Благодійні акції

«Різдвяна свічка» – проведення заходів для дітей та молоді, літні виховні та духовні табори і тренінги.

«Великдень для всіх» – забезпечення великодніми кошиками одиноких престарілих людей, малозабезпечених і багатодітних сімей.

«Святий Миколай» – допомогу отримують діти сироти, малозабезпечені та багатодітні родини.

«Шкільний портфелик» – акція, покликана забезпечити потребуючих і сирітських дітей шкільним приладдям.

«День захисту дітей та людей з інвалідністю» – разом зі спілкою інвалідів проводимо зустрічі, навчання і надаємо соціальну допомогу.


Наші контакти

Адреса: 82403, Україна, Львівська обл., м. Стрий, вул. Дрогобицька, 61

Тел: +380 93 545 2847

Електронна пошта: stryjcaritas@gmail.com

Facebook: Карітас Стрийської єпархії

Instagram: @caritas_stryi

Telegram: БФ “Карітас Стрийської єпархії УГКЦ”

Банківські реквізити: БФ «КАРІТАС СТРИЙСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УГКЦ» ЄДРПОУ 26058405; p/p UA 42 325365 0000002600401396539 ПАТ «Кредобанк»