Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас очолив Різдвяні богослужіння у катедральному храмі

У Різдвяну ніч, 7 січня 2022 року, Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський, очолив Різдвяні богослужіння у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. Богослужіння, участь у яких традиційно взяли численні стрияни, розпочалися Великим Повечір’ям з Литією.

Відтак, розпочалася Різдвяна Архиєрейська Божественна Літургія, яку з єпископом співслужили священнослужителі катедрального храму, а також священники римо-католицької парафії Різдва Пресвятої Богородиці. На початку богослужіння, після виголосу “Благословенне царство”, за традицією, всі присутні у храмі, разом з єпископом заспівали коляду “Бог предвічний”.

Після читання євангельського уривку, владика Тарас звернувся до присутніх з проповіддю, у якій зазначив, що Христове Різдво – це об’явлення таїнства любові мовою простягнутих з довірою рук: Божих до людей, і людських до Бога, а також закликав прийняти Христа у своє життя з довірою, з якою Він, як новонароджене Дитя, дається до наших рук.

А по завершенні Літургії, виголосивши уставні многоліття, владика Тарас подякував присутнім за спільну молитву та привітав усіх з величним святом Христового Різдва, побажавши близькості Божої на усіх дорогах життя: “На протязі кожного року є багато різних дат: особисті свята, церковні, державні, але одне свято, котре творить нас в особливий спосіб родиною – це Христове Різдво. Тому, що всі об’єднуються не довкола спільних інтересів, не довкола столу, а довкола звістки, яка звіщає нам про початок чогось нового, а ми щодня чекаємо чогось нового і кращого. І ось сьогодні нам прийшла звістка, що Христос родився”.

“А тому, бажаю вам, щоб коли будете виходити з цього храму, ви своїм життям, де б ви не були, звіщали, про цю звістку, що Бог є поруч, Він близько. Він не страшний, не з блискавками та громами, Він не той, що від нас хоче щось забрати, Він той, котрий дає себе, щоб ми, тут на землі, створили маленький вертеп, а в наших серцях – маленькі ясла, щоб там Він міг спочити. Щоб у наших серцях Він започаткував своє небо. Бажаю вам Різдвяної радості, колядуймо! Христос рождається!”.

Пресслужба Стрийської єпархії