Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Великий четвер владика Тарас звершив Чин умивання ніг дванадцятьом священникам єпархії

21 квітня 2022 року, у Великий четвер, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський, очолив Вечірню з Літургією св. Василія Великого в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Великий четвер є днем, коли в часі Тайної Вечері, Ісус Христос установив Святі Таїнства Євхаристії та Священства. Крім того, під час Тайної Вечері, Господь умив ноги апостолів, вказавши, що Він прийшов на землю для того, щоб послужити іншим і дати своє життя як викуп за багатьох. Згадуючи цю подію, за прикладом Господа Ісуса, владика Тарас звершив Чин умивання ніг дванадцятьом священникам деканату міста Стрий.

Після прочитання Євангельського уривку, владика Тарас звернувся до присутніх душпастирів з проповіддю, закликавши відкрити Євхаристію та Священство як ключ до тлумачення значення Таїнства Ісусової хресної жертви та як виклик, щоб мати відвагу віри стати з Христом хлібом, який би наситив голод світу, та даром, який своєю щедрістю об’єднує людство, «щоб усі були одно».

 

Після заамвонної молитви відбувся Чин умивання ніг, обряд, згідно з яким у Страсний четвер архиєрей, за прикладом Ісуса Христа, котрий умив ноги своїм учням за Тайною вечерею, умиває в храмі ноги священнослужителям на знак глибокого смирення і служіння. Під час читання Євангелія, владика Тарас оперезавшись рушником, влив воду до умивальниці й ставши на коліна, вмив ноги дванадцятьом священикам Стрийської єпархїі. За звичаєм, останній з дванадцяти священиків провів діалог з владикою, так як апостол Петро з Ісусом Христом.

А насамкінець, Архиєрей привітав усіх священників Стрийської єпархії з їхнім святом і побажав Божого благословення і веселих Великодніх свят.

Прес-служба Стрийської єпархії