Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрийській єпархії протягом Великого Посту діє щорічна благодійна акція «Великопосна милостиня»

Упродовж часу Великого посту 2021 року, вірних Стрийської єпархії та всіх людей доброї волі закликають долучитися до єпархіальної благодійної акції «Великопосна милостиня», яка буде тривати увесь великопосний час, а зібрані кошти будуть скеровані на реабілітацію учасників бойових дій на Сході України. До цього у своєму Зверненні до спільнот Стрийської єпархії УГКЦ у справі збірки «Великопосна милостиня» на допомогу у реабілітації учасників бойових дій та їх родин закликав Преосвященний владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський.

«Великий піст є для нас особливою нагодою поєднати навзаєм великопосні практики і солідарність з тими, хто ціною свого життя і здоров’я захищав та продовжує стояти в обороні нашої України. Терпіння тих, хто потребує допомоги у лікуванні нанесених війною душевних та тілесних ран, є викликом до нашого сумління, щоб у міру своєї спроможності кожен взяв на себе відповідальність за несення цього спільного тягаря хреста», – йдеться у Зверненні.

«Милостиня, як щедра рука допомоги, протягнута потребуючому, є мірилом любові до Бога і ближнього. Жертвуймо як “Великопосну милостиню” ціну того, у чому ми свідомо відмовили собі, щоб стати частиною зцілюючого дотику любові та милосердя до ран, які отримали на війні наші брати і сестри з любові до нас та задля нашої свободи», – звертається до вірних владика Тарас.

Довідка: Суть благодійної акції «Великопосна милостиня» полягає в тому, що це не є звичайна збірка коштів, а цілковито звертається до великопосних практик людини. Якщо в часі посту людина свідомо постановляє відмовитись від чогось: якоїсь приємності, наприклад солодощів, припиняє палити цигарки, обмежує споживання якихось страв, тощо, тоді принаймні якусь частину заощаджених коштів може пожертвувати як Великопосну милостиню – знак солідарності сердець, щирий дар з мотиву любові до Бога та до тих, хто ради свободи нашого народу жертвував своїм здоров’ям, благополуччям, та готовий був скласти своє життя. Усі бажаючі долучитися до «Великопосної милостині» зможуть скласти свої пожертви у спеціально обладнані для цієї акції скриньки в усіх храмах Стрийської єпархії.

Слід зазначити, що збірка відбувається в храмах Стрийської єпархії починаючи з 2017 року. За весь цей час з допомогою скриньок ‘‘Великопосної милостині‘‘ було зібрано 592000 грн. Це дало змогу силами спеціалістів та волонтерів Стрийської єпархії провести десять комплексних реабілітаційних заходів та забезпечити постійну діяльність «Пасторальної порадні», яка надає духовно-психологічну допомогу учасників бойових дій, їх родинам та сім’ям наших загиблих Героїв.

Прес-служба Стрийської єпархії