Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Звернення до спільнот Стрийської єпархії УГКЦ у справі збірки «Великопосна милостиня» на допомогу у реабілітації учасників бойових дій та їх родин

Дорогі у Христі!

Ми розпочали час Великого посту 2021 року, час, в якому дійсність нашого особистого та суспільного життя просякла болісними тривогами через 8-й рік триваючу війну з московським агресором. Але маємо впевнену надію, в котрій уповання на Божу всемогутність підкріплене свідченням великодушної посвяти та геройством наших захисників. Поруч з ними стоїть масовий волонтерський рух та люди доброї волі, які об’єднують свої зусилля в допомозі нашим воїнам як на лінії фронту, та і після їх повернення до дому. Особливо кваліфікованої допомоги потребують ті, хто отримав на війні різного роду поранення та травми, їх родини та родини загиблих. На жаль очевидним є, що і сьогодні такої допомоги їм зі сторони держави надається недостатньо.

Не маю наміру аналізувати причини цього, але радше хочу знову у цей час Великого посту нагадати слова Святого Письма: «Ось піст, який я люблю: кайдани несправедливості розбити, пута кормиги розв’язати, пригноблених на волю відпустити, кожне ярмо зламати, з голодним своїм хлібом поділитись, увести до хати бідних, безпритульних, побачивши голого, вдягнути його, від брата твого не ховатись» (Іс. 58, 6–7). Великий піст є для нас особливою нагодою поєднати навзаєм великопосні практики і солідарність з тими, хто ціною свого життя і здоров’я захищав та продовжує стояти в обороні нашої України. Терпіння тих, хто потребує допомоги у лікуванні нанесених війною душевних та тілесних ран, є викликом до нашого сумління, щоб у міру своєї спроможності кожен взяв на себе відповідальність за несення цього спільного тягаря хреста.

В часі Великого посту 2017 року я просив парафіяльні спільноти Стрийської єпархії стати учасниками акції ‘‘Великопосна милостиня‘‘. Суть її полягала в тому, щоб кошти, які заощаджуємо відмовляючи якомусь задоволення ради посту, свідомо складалися як дар солідарності на підтримку тих, хто повернувся з війни. За весь цей час з допомогою скриньок ‘‘Великопосної милостині‘‘ було зібрано 592000 грн. Це дало змогу силами спеціалістів та волонтерів Стрийської єпархії провести десять комплексних реабілітаційних заходів та забезпечити постійну діяльність «Пасторальної порадні», яка надає духовно-психологічну допомогу учасників бойових дій, їх родинам та сім’ям наших загиблих Героїв.

Ми щиро вдячні за це всім священикам та вірним єпархії. Повернення з війни ніколи не було легким, і воєнні травми тяжко виліковуються навіть з роками. Сьогодні важливо, щоб ми не зупинялися лише на словах вдячності та формальної пошани, але ніколи не переставали надавати діяльну та конкретну допомогу кожному, хто став щитом нашої свободи а тепер несе в собі біль завданих війною страждань. Тому, перед якими викликами не поставило б їх життя, вони мають бути впевненими, що ніколи не залишаться з ними наодинці. Господь сьогодні посилає кожного з нас бути тим ангелом, який відкочує камінь байдужості від гробу безнадії, щоб наповнити кожну зранену душу торжеством перемоги Воскреслого Спасителя.

Ваше щедре милосердя є сестрою перемоги. Воно не дивиться на негаразди в системі державного забезпечення в умовах війни, але бачить потребуючого та поспішає йому допомогти. Тому, з огляду на нагальні потреби, знову прошу отців-парохів та парафіяльні спільноти організувати збірку на допомогу для реабілітації воїнів АТО (ООС) – «Великопосна милостиня», встановивши у ваших храмах відповідні скриньки. Заохочую теж учасників бойових дій та їхні родини скористатися з пропозиції духовно-психологічної обнови, а парохів прошу у цьому сприяти.

Дорогі у Христі! Милостиня як щедра рука допомоги, протягнута потребуючому, є мірилом любові до Бога і ближнього. Жертвуймо як «Великопосну милостиню» ціну того, у чому ми свідомо відмовили собі, щоб стати частиною зцілюючого дотику любові та милосердя до ран, які отримали на війні наші брати і сестри з любові до нас та задля нашої свободи.

Духовним плодом Великого посту є наша свобода у Ісусі Христі. Ця особиста свобода від егоїзму та фальшивої самодостатності є фундаментом християнської та громадянської зрілості нашого українського суспільства, запорукою внутрішньої єдності та перемоги над всіма загрозами та викликами.

Тож нехай благодаттю Христа Спасителя з кожної нашої спільної малої справи виростають великі звершення, а світло Воскресіння нехай освічує повсякчасно всі дороги нашого життя.

Вл. Тарас Сеньків, О.М.

єпископ Стрийської єпархії УГКЦ

 

Отцям-душпастирям доручаю

зачитати вірним це Звернення після

кожної  Божественної Літургії

у Першу неділю Великого Посту

 21 березня цього року