Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Таких святих в історії Церкви є дуже мало», – владика Тарас у Перемишлянах

20 серпня 2019 року минає 135 років від дня народження Еміліяна Ковча (1884-1944), українського греко-католицького священика, капелана УГА, праведника України, блаженного священномученика. З цієї нагоди Преосвященний владика Тарас очолив Архиєрейську літургію в храмі св. Миколая у Перемишлянах, де о. Еміліян душпастирював майже 20 років.

«Багато було священників і мирян, котрі довершили своє християнське життя яскравим подвигом любові. Але серед них немає такого хто б повторив чи приблизився до життєвого подвигу о. Еміліяна Ковча, котрий своїм життям прочитав Євангеліє», – сказав Архиєрей в часі проповіді, відзначаючи життєвий подвиг священномученика, котрий «йшов туди, де здавалося б не має Бога і зустрічав там Христа».

Єпископ підкреслив, що кожен час є позначений різними викликами, серед яких людина повинна свідчити Христа тим, котрі його потребують. А особливо, владика Тарас поставив за приклад постать о. Еміліяна для сучасних священиків, щоб ті мали відвагу іти у найболючіші місця суспільства та людського життя, як Христові посланці, щоб там для себе зустріти Бога та засвідчити Його іншим.

Блаженний священномученик своїм життям засвідчує нам Божу любов, котра є влита до наших сердець, даючи приклад мистецтва любові, в якому інші відчувають близькість Бога. Хай наша молитва буде занесена до небесного Отця, щоб  Він свого слугу прославив славою святих на престолах усього світу, бо таких святих в історії Церкви є дуже мало», – сказав на завершення єпископ.

Прес-служба Стрийської єпархії