Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Священики деканату м. Стрий подякували Богові за прожитий рік

25 грудня 2018 року, в храмі Всіх святих українського народу в м. Стрию, за щорічною традицією відбулася подячна Божественна Літургія, в часі якої священнослужителі Стрийського деканату молитовно дякували Господу Богу за Його милосердя та дари, отримані в році, що минає. Подячну Літургію очолив єпископ-помічник Стрийської єпархії Преосвященний владика Богдан (Манишин). На богослужінні були присутні також родини священиків, які зібралися, щоб подякувати Богові за прожитий рік.

Звертаючись до присутніх з проповіддю владика Богдан зазначив: “З Божою поміччю ми пережили ще один рік і сьогодні зібралися тут, щоб подякувати Богові за все. Коли говоримо про подяку Богові, замало просто сказати “дякую”. Каже псалмопівець “Що віддам Господеві за все, що Він воздав мені. Чашу спасіння прийму і ім’я Господнє призову”. Ці слова показують якою має бути наша найкраща подяка Богові”.

За словами єпископа, “найкращим способом подякувати Богові є вміти побачити Христа, який є спраглий. І сьогодні ми, як душпастирі, дякуючи Богові та підбиваючи підсумки прожитого року, маємо самі себе запитати чи часом десь не занедбуємо своїх обов’язків і шукати способів та проявляти ініціативи щодо того як навчити інших свідоцтва віри”. Оскільки завданням священика є привести людей до Христа, владика Богдан наголосив на потребі звернути особливу увагу на якість катехизації, працю з молоддю, читання і пояснення Божого Слова. Також, у контексті проголошеного Року родини, єпископ закликав священнослужителів огортати особливою опікою християнські родини.

Після закінчення Літургії, владика Богдан подякував протопресвітеру деканату м. Стрия о. Мирону Гринишину, пароху парафії Всіх святих українського народу о. Івану Барабашу, всім присутнім священнослужителям та їх родинам за спільну молитву і побажав прожити наступний рік у співпраці з Богом, спільно пізнавати та здійснювати волю Божу і ділитися тим милосердям, яким благословив нас Господь. У свою чергу о. Іван висловив слова вдячності владиці Богдану і побажав йому та всім присутніх щасливого нового року і веселих Різдвяних свят.

Варто зазначити, що звичай подячних Божественних Літургій у деканаті міста Стрия існує вже декілька років. Такі богослужіння відбуваються щороку наприкінці грудня в іншому храмі міста.

Прес-служба Стрийської єпархії