Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

На Зіслання Святого Духа владика Тарас рукоположив двох священників та диякона

12 червня 2022 року, в день свята Зіслання Святого Духа, Преосвященний владика Тарас очолив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. В часі богослужіння єпископ уділив ієрейські свячення дияконам Петру Підлубному та Роману Хімію, а також рукоположив у диякони Володимира Телішевського.

Після прочитання Євангельського уривку, владика Тарас звернувся до присутніх зі словом проповіді, роздумуючи над духовним змістом свята Зіслання Святого Духа. За словами єпископа, “Святий Дух навчає і нагадує нам про все, що сказав Христос. Навчання та спогад – це дії Святого Духа, які приносять Євангеліє Ісуса в наші серця”.

Після Великого Входу на Божественній Літургії відбулося ієрейське рукоположення. Кандидати до священства, після трьох обходів довкола престолу, прочитали ісповідь віри. Опісля владика Тарас прочитав молитви ієрейських свячень. Відтак нововисвячені пресвітери були облечені у священичі ризи: епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, а також отримали служебники, після цього ставши до престолу разом з єпископом та священниками служили Божественну Літургію.

А після Анафори розпочалися дияконські свячення. Кандидата введено у святилище через Царські Двері і три рази обведено навколо престолу. Потім він став на коліна перед престолом, а єпископ прочитав таїнозвершувальну молитву, просячи Бога сповнити новопоставленого диякона, вірою, любов’ю, силою та святістю для належного служіння спільноті. На знак цього служіння, владика Тарас вручив дияконові Володимиру дияконські ризи, служебник і кадильницю.

По завершенні Літургії, владика Тарас привітав новопоставлених отців Петра і Романа та диякона Володимира, побажавши їм завжди бути вірним своєму служінню до якого Господь їх покликав.