Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Звернення до спільнот Стрийської єпархії УГКЦ у справі збірки «Великопосна милостиня» на допомогу у реабілітації учасників бойових дій та їх родин

Звернення до спільнот Стрийської єпархії УГКЦ

у справі збірки «Великопосна милостиня»

на допомогу у реабілітації учасників бойових дій та їх родин

Дорогі у Христі!

Ми вступили в особливий час Великого посту 2019 року, до якого нас впроваджує свята Церква словами Святого Письма:  «Ось піст, який я люблю: кайдани несправедливості розбити, пута кормиги розв’язати, пригноблених на волю відпустити, кожне ярмо зламати, з голодним своїм хлібом поділитись, увести до хати бідних, безпритульних, побачивши голого, вдягнути його, від брата твого не ховатись» (Іс. 58, 6–7). Великий піст для християнина – це особлива нагода щоб своє життя преобразити духом молитви, каяття та милосердя.

Особливим викликом для наших великопосних змагань є п’ята річниця від початку війни, яку наш народ веде проти московських загарбників. П’ята річниця, переповнена тисячами смертей та духовних і тілесних страждань, але й свідоцтвом геройської самопожертви наших братів і сестер, принесених з любові до Бога та Батьківщини заради нашої з вами свободи. Це є нашим спільним хрестом, який несемо, кожен у міру своєї громадянської та християнської зрілості, спроможності та бажання. Особливим виявом нашої християнської солідарності у протистоянні агресорові став волонтерський рух, який зосередився на допомозі як захисникам нашої Вітчизни, так і тим, хто потребує допомоги в оздоровленні нанесених війною душевних та тілесних ран.

У Великий піст 2017 року парафіяльні спільноти Стрийської єпархії стали учасниками акції ‘‘Великопосна милостиня‘‘. Суть її полягала в тому, щоб заощадженні від практик великопосного зречення кошти свідомо складати як дар солідарності на підтримку тих, хто повернувся з війни. Всього з допомогою скриньок ‘‘Великопосної милостині‘‘ було зібрано 237 083 грн., що дало змогу силами спеціалістів – волонтерів провести у Стрийській єпархії два реабілітаційні заходи для учасників бойових дій та їх родин, а також надати духовно-психологічну допомогу сім’ям наших загиблих Героїв.

Ми щиро вдячні священикам та вірним єпархії за цей вияв солідарності та любові до кожного, хто став щитом нашої свободи а тепер несе на собі хрест завданих війною ран. Повернення з війни у всі часи ніколи не було легким. Тому дуже важливо, щоб на цій дорозі вони завжди знаходили сучасних Симона Киренейця, Вероніку та жінок-мироносиць. Зрештою кожен з нас є покликаний стати тим ангелом, який відкочує камінь байдужості від гробу безнадії, щоб наповнити кожну зранену душу торжество перемоги Воскреслого Спасителя. За це всім Вам складаємо щиру вдячність.

Так, сьогодні окремих представників владних структур і не тільки, відкрито звинувачують у «бізнесі на крові». Але тисячі захисників з передової нам нагадують, що не маємо права зневіритися та опустити руки. Витривалість є сестрою перемоги. Милосердя не дивиться на негаразди в системі державного забезпечення в умовах війни. Милосердя бачить потребуючого та поспішає допомогти тому, хто терпить. Тому сьогодні, відповідаючи на виклики часу, знову прошу отців-парохів та парафіяльні спільноти організувати збірку на допомогу для реабілітації воїнів АТО (ООС) – «Великопосна милостиня», встановивши у наших храмах відповідні скриньки. При цій нагоді теж заохочуємо учасників бойових дій та їхні родини скористатися з пропозиції духовно-психологічної обнови. А усіх парохів закликаємо у цьому всіляко сприяти.

Дорогі у Христі! Великий піст, прожитий в дусі самовідречення на користь ближнього допоможе нам збагнути найглибший його зміст. Жертвуймо як «Великопосну милостиню» ціну того, у чому ми з любові до ближнього відмовили собі. Великий піст є благодатним часом здобуття особистої свободи від егоїзму та фальшивої самодостатності. Його духовний плід – наша свобода у Ісусі Христі, незважаючи на всі наші недосконалості, обов’язково позначиться на нашому особистому та суспільному житті, наповнюючи його єдністю та миром світлого Христового Воскресіння. Тож нехай з кожної малої справи виростають великі звершення а світло Христове нехай освічує повсякчасно всі дороги нашого життя.

Вл. Тарас Сеньків, О.М. єпископ Стрийської єпархії УГКЦ

Вл. Богдан Манишин, єпископ-помічник