Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Збори протопресвітерів Стрийської єпархії

12 жовтня 2021 року, в приміщенні єпархіального управління відбулися чергові збори протопресвітерів, які очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський. Участь у засіданні, яке розпочалось спільною молитвою, взяли протопресвітери 18-ти деканатів, які входять до складу Стрийської єпархії.

Поряд з іншими важливими питаннями, під час зустрічі владика Тарас поінформував учасників зборів про актуальний стан будівництва катедрального храму Зіслання Святого Духа та святого апостола Якова в. м. Стрию. Єпархіальний економ о. Тарас Гуменний розповів про новий порядок подання проєктних пропозицій від парафій. У контексті збереження пам’яток церковної архітектури та реставрації храмів, владика Богдан Манишин заохотив зацікавлених священників взяти участь у конференції “Збереження сакральної спадщини”, яка відбудеться у Львові 22 жовтня.

В особливий спосіб владика Тарас закликав священників Стрийської єпархії молитися про заступництво та прилучення до лику святих блаженного священномученика Омеляна Ковча і наслідувати його у ревності служіння Богові: “Отець Омелян Ковч є нам дуже рідний і багато може нам сказати. Велич його у тому, що він не боявся смерті як кінця чи як дверей, бо він знав, що за тими дверима стоїть воскреслий Христос. Отець Омелян відкривав людям небо. Тому ми, як священники Стрийської єпархії маємо взяти на себе обов’язок щоб пропагувати його особу і молитися за причислення його до лику святих”.

Також було повідомлено про низку подій, які відбуватимуться в єпархії найближчим часом, а зокрема про святкування дня її покровителя – святого апостола Якова (5 листопада). На зборах обговорювалися й інші важливі організаційні питання, які стосуються життя єпархії. Наступні збори протопресвітерів відбудуться 2 грудня 2021 року.

Пресслужба Стрийської єпархії