Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Збори протопресвітерів Стрийської єпархії

8 лютого 2022 року, в приміщенні єпархіального управління відбулися перші у 2022 році збори протопресвітерів Стрийської єпархії, які очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський. Участь у засіданні, яке розпочалось спільною молитвою, взяли протопресвітери 18-ти деканатів, які входять до складу Стрийської єпархії.

На початку, перед учасниками зборів виступили представники Стрийського районного управління ГУ ДСНС на чолі з керівником п. Андрієм П’ясецьким, які звернулися  до отців з проханням про дотримання норм протипожежної безпеки сакральних споруд. Владика Тарас закликав до співпраці релігійні громади, органи місцевого самоврядування та ДСНС, щоб спільно докладати максимум зусиль у забезпеченні належної протипожежної безпеки у храмах Стрийської єпархії.

В особливий спосіб владика Тарас закликав священників Стрийської єпархії дотримуватися норм служіння Божественної Літургії в часі Великого Посту та дбати про літургійну та адміністративну дисципліну, щоб краще виконувати завдання Церкви – поширення Доброї Новини серед людей.

Про діяльність Інституту постійної формації для священників єпархії у 2022 році розповів Синкел о. Олег Овсяник. Ректор єпархіального інституту душпастирства подружжя та сім’ї святих Йоакима і Анни о. Тарас Бабій представив актуальний стан діяльності Інституту та заохотив священників долучатися до процесу створення подружніх спільнот у парафіях єпархії. Голова Комісії освіти і виховання отець Роман Стойко розповів про діяльність комісії, важливість присутності священників-капеланів у навчальних закладах, курси підвищення кваліфікації для педагогів, які організовує комісія та перспективу створення Освітньо-пасторального інституту в Стрийській єпархії.

На зборах обговорювалися й інші важливі організаційні питання, які стосуються життя єпархії. Наступні збори протопресвітерів відбудуться 5 квітня 2022 року.

Пресслужба Стрийської єпархії