Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Ви є авангардом сумління українського народу», – владика Тарас до військових

21 серпня 2021 року, відбулися урочисті святкування в честь повернення з зони проведення ООС військової частини А2847 зенітно-ракетного Теребовлянського полку, яка дислокується в м. Стрию. З цієї нагоди подячну Божественну Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці очолив Єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас Сеньків.

Захисники пройшли похідним маршем центральними вулицями міста, від місця постійної дислокації бригади до Майдану Незалежності міста Стрий. Їх урочисто зустріли городяни, школярі, представники органів місцевого самоврядування та духовенства, рідні та близькі. Урочистості продовжилися в Міському будинку культури, де зі словом благословення до військовослужбовців звернувся Преосвященний владика Тарас: «Ви є авангардом сумління українського народу. Особливо сьогодні, в часи війни, кожен хто відважився стати в ряди оборонців української державності, заявляє не тільки про свою громадянську позицію, не тільки про свою національну свідомість, але проявляє в собі те, що говорив Христос, коли казав, що немає більшої любові, ніж та, коли хтось готовий своє життя віддати за своїх ближніх».

«Сьогодні в суспільстві багато говориться про аполітичність, непричетність до подій, які стаються. І кожний військовий є дуже радикальним прикладом відношення громадянина до свого народу, до своєї держави, а передусім – про відношення до громадянської відповідальності. Байдужість є виявом страху. В книзі одкровення Івана Богослова є кілька переліків, категорій людей, котрі увійдуть або не увійдуть до неба. І перелік тих, хто не увійдуть до неба очолюють боягузи. За тим всім, що найбільше шкодить єдності нашого народу є відсутність відповідальності» – наголосив єпископ.

«Я дякую вам, що ви є прикладом мужності. І хочу від щирого серця побажати вам мужності і відповідальності. Щоб з вас брали приклад, і щоб ви своїм прикладом вели не тільки нашу армію, але цілий народ і державу вперед, особливо тепер, коли треба сказати рішуче “ні” російській агресії. Бо війни не виграє зброя, війни виграють Люди, слово котре пишеться з великої букви», – сказав на завершення владика Тарас.

Пресслужба Стрийської єпархії