Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владики Тарас і Богдан взяли участь у посвяті росії та України та усього людства Непорочному серцю Марії

25 березня 2022 року, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський та Проесвященний владика Богдан, єпископ-помічник взяли участь у спільній молитві посвяти росії та України та усього людства Непорочному серцю Марії.

У базиліці Святого Петра у Ватикані Святіший Отець Франциск під час покаянного богослужіння посвятив Україну та все людство Непорочному серцю Марії.

У молитві зі Святішим Отцем, з собору Зарваницької Матері Божої, за посередництвом прямої трансляції єдналися Єпископи УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом, які цього дня провели надзвичайну сесію Архиєрейського Синоду.

До спільної молитви також приєдналися владики з різних куточків України та світу.

Наприкінці покаянного богослужіння Папа Франциск зачитав молитву посвячення росії, України та всього людства Непорочному серцю Марії.

Водночас у Зарваниці разом із Папою Франциском Акт посвяти українською мовою від імені Української Греко-Католицької Церкви прочитав Блаженніший Святослав.

Звертаючись до вірних після посвяти, Глава УГКЦ підкреслив історичність цього моменту: «Кожен із вас свого часу розповідатиме своїм дітям, онукам і правнукам про те, що це була хвилина перемоги. Хвилина, коли ми віддали долю України в руки Пречистої Діви Марії».

Блаженніший Святослав додав, що війна, яку веде сьогодні росія проти України, – це духовна боротьба добра зі злом. А посвята росії та України Непорочному серцю Марії – це момент, коли ми віримо, що за молитвами Богородиці добро переможе.

Глава УГКЦ пояснив, що означає посвята саме росії та України Непорочному серцю Марії: «Росія була посвячена Непорочному серцю Марії через те, що Богородиця просила, щоб цей акт був зроблений, бо з тієї країни пошириться зло по всьому світі і знищить народи, принесе страждання людям. Ми молимося за наших ворогів, щоб Господь зупинив їхню вбивчу руку. А нашу Україну тут, у Зарваниці, ми разом зі Святішим Отцем посвятили під покров Пречистої Діви Марії, Її Непорочному серцю, бо знаємо, що сьогодні Вона, Мати Божа, є з Україною, з нашим стражденним народом».

Після Акту посвяти Глава УГКЦ з владиками Архиєрейського Синоду провів із Зарваниці традиційну молитву на вервиці.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ