Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас взяв участь у прощі волонтерів БФ «Рідня» до Унева

В неділю 5 червня 2022 року, відбулася Х проща волонтерів Благодійного Фонду «Рідня» до Святоуспенської Унівської Лаври. З цієї нагоди Божественну Літургію в церкві блаженних священномучеників Климентія та Леонтія очолив Єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас Сеньків.

Звертаючись до присутніх зі словом проповіді, в контексті сучасних подій єпископ роздумував над важливістю усвідомлення людиною своєї гідності – особи, створеної на образ і подобу Божу: «Війна – це час руїни, насильства, трагедія кожної особи і цілого суспільства, але першою жертвою війни завжди стає людська гідність. Власне, і війну починають ті, хто є несвідомий своєї людської гідності. Я сьогодні вітаю усіх прочан, які зібралися у стіп Унівської Матері Божої – волонтерів Благодійного Фонду “Рідня” і усіх тут присутніх. Сама ідея виникнення Благодійного Фонду “Рідня” була покладена на прагненні розвивати в глибині людських душ та у суспільній думці розуміння цих термінів – “людська гідність”, “людяність”. Тому що це є щось фундаментальне, що є основою свідомого та підсвідомого себесприйняття людиною себе такою, якою вона є в Божих планах. І напевно, глибинне усідомлення власної гідності є ключем для розв’язання всіх проблем людства і кожного суспільства зокрема».

«Ми сьогодні приходимо до Пречистої Діви Марії тому, що вона є славою людського роду, його величчю. Ми маємо дуже гарну молитву “Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів”. Це її велич і слава. Вона передусім залежить від того великого послання, яке Пречиста Діва Марія в історії людства отримала від Бога як особливий привілей – непорочність, як особливий привілей бути Матір’ю Бога, дати тіло Божому Слову. Але зауважмо, що і Єва була без первородного гріха поки не згрішила, а Пречиста Діва Марія залишилася людиною, попри всі привілеї сутність її людської природи не змінилася. А тому, коли співаємо їй ці величні пісні, то прославляємо людину створену Богом до свого образу і подоби. І оця гідність це не є щось зарезервоване тільки для неї, вона просто є першою, котра відкриває нам в часі нашого туземного життя оту велич, яку Бог вклав у нашу істоту, в наше буття і яку ми втратили з-перед очей», – зазначив владика Тарас.

Людська гідність, за словами єпископа, полягає в тому, щоб себе дарувати, щоб знайти у своєму житті відвагу жити для іншого: «Тільки даруючи отримуємо, тільки живучи для інших наше життя має зміст. Людська гідність полягає в тому, щоб жити для інших, дарувати своє життя. Тільки свідомость глибокого богословського значення людської гідності дає людині силу своє життя прийняти як дар, зробити даром».

«І коли ми сьогодні зійшлися тут, до Пречистої Діви Марії просити в неї чогось, то просімо в передусім отого дару чесноти людяності, людського благородства, глибокої свідомості вартості і гідності своєї власної особи. Ця гідність виростає не з того, що мим маємо чи володіємо, яке суспільне місце займаємо, а від того, наскільки ми вміємо себе зробити даром для інших», – наголосив єпископ.