Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас відвідав з пастирським візитом парафію святих Петра і Павла в Стрию

12 липня 2019 року, Преосвященний владика Тарас відвідав з пастирським візитом парафію святих верховних апостолів Петра і Павла в м. Стрию, де з нагоди храмового празника очолив Архиєрейську Божественну Літургію. При вході до храму, єпископа зустрічали численно зібрані парафіяни на чолі з парохом о. Романом Яцівим, який від імені усієї громади привітав єпископа і попросив про молитву та благословення для цілої парафії.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Тарас зазначив: “Глибокий зміст сьогоднішнього свята можна охарактеризувати словами апостола Павла “Бо сила моя сила проявляється в моїй немочі”. Божа сила, котра проявляється в немочі людини. “Коли я немічний, тоді я сильний, бо сила моя – Христос”, каже апостол. Кожна історична доба має великих людей, однак у підсумку пам’ять про них проминає. А сьогодні ми святкуємо пам’ять святих верховних апостолів Петра і Павла – двох особистостей, які у свій час були мало кому відомі, але стали людьми які творили і писали історію спасіння і продовжують писати її і сьогодні”.

Далі, роздумуючи про життя і духовний подвиг кожного з апостолів, єпископ наголосив, що попри свої немочі та слабкості, Петро і Павло змогли відкрити для себе велич Божої любові і милосердя, пізнати Бога, який дарує себе людині та збагнули найвище мистецтво і гідність людського життя – жити задля спасіння інших: “Слава апостолів Петра і Павла є жива і діяльна до сьогодні. Вони не будували свою славу на крові та сльозах людей, не окуповували чужих територій, не вели війська до кривавих битв, але обоє смиренно служили Богові, якого пізнали і полюбили в Христі понад усе. Вони відкрили, що їхня неміч була джерелом сили, бо їх силою завжди був і є Христос. Вони жили в час, коли проти Церкви повстав цілий світ, однак своїм життям ствердили, що пекельні сили її не подолають… “Петро і Павло – два верховні апостоли є людьми, які дуже близькі своїм життям до нас, бо у їхньому житті ми бачимо не тільки святість, але також людську неміч і слабкість. Вони були людьми, але не боялися жертви, не боялися зректися себе самих, служили Христові тілом і душею і не вагаючись померли за Нього”.

“Кожна епоха, і наша в тому числі, потребує людей, які не пливуть за течією, але передусім безстрашних апостолів, які спроможні свідчити Христа всьому світові. Тому, це свято спонукує і нас до роздумів над життям і вірою цих двох визначних постатей в житті Церкви, їх любов’ю і відданістю Христові, щоб за прикладом святих апостолів Петра і Павла і ми прийняли остаточне рішення жити для Христа, жити християнським життям задля нашої радісної вічності з Богом”, – сказав на завершення владика Тарас.

По закінченні Божественної Літургії, єпископ привітав усіх парафіян з храмовим празником. У свою чергу, о. парох Роман Яців, подякував владиці Тарасу за візит, спільну молитву та глибокі слова духовного повчання. А насамкінець відбулося освячення води і процесійний обхід навколо церкви.

Прес-служба Стрийської єпархії