Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас: “Це вічне Різдвяне послання Неба «від Господа сталось і дивне в очах наших» – без міфів чи легенд, – є просто Правдою, яка не перестає спасати кожного з нас і цілий світ”

7 січня 2020 року, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський, очолив Різдвяні богослужіння у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. Богослужіння, участь у яких традиційно взяли численні стрияни, розпочалися Великим Повечір’ям з Литією. Відтак розпочалася Різдвяна Архиєрейська Божественна Літургія, яку з владикою Тарасом співслужили священнослужителі катедрального храму, а також парох римо-католицької парафії м. Стрия о. Войцєх Буковєц.

Єпископ, розважаючи над таїнством воплочення Божого Сина, представив чисельно зібраним вірним спасаючу дійсність події, що сталась різдвяної ночі. “Різдво – це одкровення смиренного Бога, котрий поступається своєю величчю, славою та силою ради того, щоб бути навіки поруч з людиною. Це є суттю вислову «Слово стало тілом». Той, хто оселиться серед нас, – це Син Божий, «через якого все було створено і без Нього нічого не було створено з того, що існує». «Стати тілом» – це стати людиною в усіх відношеннях: взяти на себе її слабкості, її межі і недосконалості, недоліки а в кінці навіть провини та смерть”, – сказав владика Тарас.

Розкриваючи глибину змісту імені Божого Сина, єпископ використав для цього три синоніми: «Слово», «Світло» та «Життя». “Ми чекаємо на Слово, яке має в собі творчу силу носія надії, яке вражає, захоплює та приваблює нас. Саме Ісус є цим Словом. Воплоченням воно стало людиною у плоті та крові, зримим і лагідним запрошенням нас до єдності, невідкличною пропозицією бути разом. Богосинівство Слова приносить людині гідність Божої дитини, бо завдяки йому вона може звернутися до Бога своїм «словом», називаючи його Отцем”, – сказав Архиєрей.

Проповідник звертає увагу на те, що людина, блукаючи життєвими дорогами, потребує “світла”. “Ми шукаємо Світла, сповненого доброзичливості, милосердя, що дає нам впевненість та безпеку. Світлом, у променях якого пізнаємо дорогу правди і справедливості, усвідомлюємо сенс нашого життя та пізнаємо правдивого Бога, є лише Ісус”.

“Ми відчуваємо потребу бути міцно вкоріненими в ґрунті, корисні і рясні соки якого зроблять нас родючими на щедрі плоди. Це є Життя Ісуса. Він – наша життєва кров, яка вливає в нас духа шляхетності, додає наснагу жити гідно щоб не розминулося з єдиною ціллю свого життя – прославою Бога. Сам Спаситель волів так його прожити, а тому тільки в ньому ми отримуємо право на гідність називатися Божими дітьми”, – сказав владика Тарас.

На завершення Єпарх Стрийський закликав вірних, для глибшого розуміння таїнства Божого Воплочення, відкрити свої серця, щоб наповнити їх щедрими дарами Божої любові, котра є джерелом живої та діяльної віри, яка утверджує нас у правді та переображає у дітей світла та істини. “Тому рушаймо цього Різдвяного часу на шлях наслідування Діви Марії, яка, як Мати, вчить нас уважно вірою, молитвою та слуханням проникнути у диво Різдвяного Таїнства. У ньому ми розпізнаємо обличчя Бога, але також своє обличчя, свою ідентичність як дітей Божих”.

Прес-служба Стрийської єпархії