Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас рукоположив нового священика, освятив престіл та іконостас у с. Заболотівці на Жидачівщині

21 листопада 2018 року, у день празника Собор святого Архистратига Михаїла і всіх небесних сил безтілесних, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський, відвідав з душпастирським візитом с. Заболотівці на Жидачівщині, де очолив Архиєрейську Божественну Літургію, звершив чин освячення нового престолу та іконостасу. Також в часі богослужіння, єпископ рукоположив у пресвітери випускника Львівської духовної семінарії Святого Духа диякона Андрія Чмира. На подвір’ї храму, з найкращими привітаннями, владику зустрічали та вітали діти і численно зібрана громада, на чолі з парохом о. Тарасом  Бараном.

Святкове богослужіння розпочалося з освячення престолу. Саме на престолі, в часі Літургії, звершується найбільше таїнство перетворення хліба та вина в Тіло і Кров Господа Ісуса Христа. Перед освяченням, єпископ разом зі священиками обмив престіл водою з милом, червоним вином та рожевою водою. Потім, намастивши його миром, Архиєрей заклав всередину престолу мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського. Відтак, відбулося освячення іконостасу храму.

Звертаючись до присутніх з проповіддю та розважаючи над духовним змістом свята, владика Тарас зазначив: “Вшановуючи пам’ять святого архистратига Михаїла і всіх небесних безтілесних сил, Церква торкається чогось, що є поза межами людського розуміння, а саме покликання до буття духовних істот – ангелів, які були створені Богом як істоти розумні зі свобідною волею, здатні пізнавати Бога і найбільшим їхнім покликанням є прославляти Бога, дякуючи за велич Його доброти і за те, що Він вчинив їх учасниками своєї незбагненної святості”.

Продовжуючи єпископ наголосив, що “сьогоднішній празник – це не тільки спомин про якусь подію, котра сталася десь за рамками часу і простору нашого буття, але про те, що продовжує бути у формі боротьби між добром і злом, між способом утвердження правдивого покликання кожної істоти – прославою Бога і силами, які хочуть зруйнувати Божий задум і справу”.

“Архангельські хори і всі небесні безтілесні сили є символом перемоги, але і викликом для кожного з нас, тому що на землі боротьба між добром і злом продовжується у просторі людського серця. Це боротьба за людську свободу, бо саме людська свобода є тими дверима, якими у цей світ вступає або Бог або ж Його супротивник. Стати по стороні Бога – це виклик, який сьогодні лунає до нас через свідоцтво того ангела, який пешим став до боротьби з противником Божим. Ім’я Михаїл – “Хто як Бог”, сьогодні є прапором для всіх тих, хто у своєму житті стає у боротьбі проти зла, лукавства, беззаконня. Велич цієї боротьби полягає в обороні гідності людини, створеної на Божий образ і подобу. Цю велич Божу людина має повернути Богові, прославивши Його своїм життям, але може знівечити, відкривши ворота своєї свободи тому, котрий є злий”,  – зазначив єпископ.

“Ми сьогодні дякуємо Богові у своїх молитвах за свідоцтво ангелів, котре вони ще перед існуванням людського роду ствердили своєю вірністю Богові і через це сьогодні є нашими охоронцями і помічниками у нашій життєвій боротьбі за право зберегти свою гідність через послух Богові і сповнення Його волі”, – вів далі проповідник.

Завершуючи проповідь владика Тарас закликав присутніх дякувати Богові за опіку і охорону, котру Він посилає кожному через ангелів, які охороняють нас на дорогах нашого життя: “Просімо своїх ангелів-хоронителів, щоб вони випросили у Бога для нас велике серце, здатне почути їх голос, яким вони провадять нас дорогою правди і застерігають від гріха. Просімо у святого архистратига Михаїла, очільника всіх небесних воїнів, щоб Бог дав нам ласку стати по тій стороні, яка здобуде перемогу над усім злим, щоб ми ніколи не стали дверима зла. Нехай ангели-хоронителі завжди провадять ваші земні дороги до цього храму, де ви зможете своїми духовними очима відкрити для себе присутність Бога тут на землі. А небо починається там, де Бог і людина перебувають в мирі”.

Після Херувимської пісні і Великого входу розпочався чин ієрейських свячень. Кандидат до священства, ставши навколішки, склав визнання віри, присягнувши вірність і послух Церкві. Владика Тарас, поклавши руки на його голову, прочитав молитву та одягнув у священичі ризи: стихар, епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон і нововисвячений ієрей, ставши біля престолу співслужив Божественну Літургію разом з єпископом та іншими священиками.

По закінченні Божественної Літургії Архиєрей привітав усіх іменинників та парафіян, а, у свою чергу, о. Тарас подякував єпископові за візит та спільну молитву. На завершення владика привітав новопоставленого отця Андрія, побажавши йому вірності служінню, до якого Бог його покликав.

Прес-служба Стрийської єпархії