Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию владика Тарас рукоположив двох дияконів

22 вересня 2019 року, Преосвященний владика Тарас (Сеньків) Єпарх Стрийський очолив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. В часі богослужіння єпископ уділив дияконські свячення випускникам Львівської духовної семінарії Святого Духа Назару Юзвяку та Руслану Бліхарському.

Роздумуючи над Божим словом в часі проповіді, владика Тарас застановився над Євангельським читанням неділі перед Воздвиженням, яке за словами єпископа, містить первісну ісповідь ранньої Церкви про особу Ісуса Христа, його місію, а також все діло спасіння, яке він вчинив для кожної людини: “Згадуючи старозавітну подію з книги Виходу, коли ізраїльтян жалили змії і Бог наказав Мойсеєві зробити зображення змія та піднести його перед очі всього Ізраїльського народу і кожен, хто з вірою дивився на це зображення був врятований, Ісус Христос сповіщає щось, що стосується Його особисто. Він каже, що подібно, «як колись Мойсей підняв змія в пустині, так Син чоловічий має бути піднесений», щоб у своєму піднесенні поставити перед очі цілого людства всю його злобу. Це сталося в момент розп’яття на хресті нашого Спасителя Ісуса Христа. Ісус Господь наче сам став нашим гріхом: піднесений на хресті він виніс перед очі людства усі його злочини, які немов би присвоїв. взявши на себе гріх цілого світу. Вбитий людиною він взяв на себе смерть. яка панувала у серці людини, виставив на світло її власні гріхи. І лише тоді, коли людина, споглядаючи на розп’ятого і піднесеного Спасителя, визнає свої гріхи та вірить в Божу любов і боже милосердя, яке Ісус на хресті виявляє до неї, вона може бути врятована від гріха, який сама чинить. Власне це означають ті слова: «Так Син чоловічий має бути піднесений, щоб кожен, хто вірує у нього, жив життям вічним», – зазначив проповідник.

“За кілька днів ми будемо святкувати свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста. Ми, Христова Церква, новозавітний Божий люд, поклоняємося піднесеному на хресті розп’ятому Спасителю. І сьогоднішнє Євангельське читання про древній символ віри ранньої Церкви нам дає зрозуміти, що означає свято Воздвиження, що приніс на хресті Ісус Христос для нас. Коли людина чинить якесь зло, то підсвідомо намагається його приховати, нікому не показувати, навіть тоді, коли у своєму серці хоче його направити. Тому, каже Христос, хто не вірує в Розп’ятого, не приймає спасіння, є наче тією людиною, яка боїться світла, тому що діла її лихі. Але Христос виставляє на світло наші лихі діла не для того, щоб нас покарати за них чи засудити, але щоб ми усвідомили, що зло є смертю і ми несемо особисту відповідальність, чи залишимося у ярмі гріха, чи виберемо свободу від зла. Христос, подібно як Мойсей, ставлячи нам перед очі у своєму розп’ятті і піднесенні на хрест наші гріхи, нас від них рятує, а коли ми в це віримо, дає нам спасіння і життя вічне”.

“Тому апостол Павло проголошує: «Мене ж не доведи, Боже, чимсь хвалитися, як тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа, яким для мене світ розп’ятий, а я- світові». Ці слова є для кожної людини викликом. З хреста Господнього у цей світ проникло світло вічності, яке здатне очистити наше життя від усієї темряви цього світу, коли ми з вірою та беззастережно відкриємо перед ним наші серця, відкриємося йому зі свідомістю нашої провини та нужденності, щоб, звільнені благодаттю Розп’ятого, стали спадкоємцями його вічного Царства”, – сказав на завершення владика Тарас.

Після Анафори, розпочався Чин поставлення дияконів. Кандидатів уведено до святилища через Царські Двері і три рази обведено навколо престолу. Потім вони стали на коліна перед престолом, а єпископ, поклавши край омофора і руку на їх голови прочитав таїнозвершувальну молитву, просячи Бога сповнити новопоставлених дияконів, вірою, любов’ю, силою та святістю для належного служіння спільноті. На знак цього служіння, владика Тарас вручив дияконам ризи, служебник і кадильницю, кожного разу співаючи з присутніми в храмі «Аксіос», що з грецької мови означає «достойний».

На завершення єпископ привітав новопоставлених дияконів Назара і Руслана, побажавши їм вірності служінню, до якого Бог їх покликав та уділив своє архиєрейське благословення. Насамкінець, владика Тарас, священнослужителі та присутні вірні, у стіп Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці молилися за мир в Україні та усіх захисників нашої Батьківщини.

 

Прес-служба Стрийської єпархії