Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас очолив заупокійні богослужіння за душі померлих з родин вірних Стрийської єпархії

31 жовтня 2020 року, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський очолив заупокійні богослужіння в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию. Єпископ разом з духовенством деканату м. Стрий відслужив Архиєрейську Божественну Літургію і парастас за душі всіх померлих з родин вірних Стрийської єпархії.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Тарас зазначив: «Ми сьогодні зібралися тут, щоб молитися за всіх померлих з родин Стрийської єпархії, які відійшли у вічність. Сьогодні слово “смерть” в особливий спосіб стукає до наших домівок, нагадуючи, що це є таїнство, котре перемінене з нещастя у щастя. На жаль, сьогодні про смерть говорять як про щось, що стосується когось іншого, або взагалі вважають смерть кінцем усього, способом втечі від себе, від відповідальності… Але насправді, смерть є станом, у котрий Бог у Христі увійшов, щоб з її трагедії зробити таїнство зустрічі з Богом. Смерть, передусім, є миттю зустрічі з Богом. Вона не є кінцем, а початком дороги, котра веде до остаточного воскресіння з мертвих».

За словами єпископа, Святе Письмо говорить про вічність для людини після воскресіння, як про особливий спосіб перебування з Богом, коли «Божий справедливий суд милосердя або Божий милосердний суд справедливості винесе вирок над кожним, хто живе, хто жив і буде жити. Вирок, який буде справедливим, тому, що вкаже на дійсний стан кожної людини, і вироком, який буде милосердним тому, що Бог не хоче, щоб грішник загинув, але щоб навернувся і жив. Це милосердя вилите на нас всіх через Христову кров, пролиту на хресті на Голгофі».

«Тому, сьогодні спогадуючи наших рідних, котрі відійшли у вічність, ми супроводимо їх молитвою, щоб вони дійшли до того остаточного суду і воскресіння, до життя вічного. Щоб усі довги, які вони мали перед Богом – були скасовані, а мить їх зустрічі з Богом була наповнена радістю, яка не знає міри і кінця. Але так само, у своїй молитві маємо глибоко усвідомити те, що дорогу, яку пройшли і проходять вони, маємо пройти і ми. Бо все на цьому світі може, але не мусить бути, єдине, що буде обов’язково – це та мить, яку ми називаємо смертю. Тому, разом з молитвами за наших покійних, просімо, щоб вони молилися, щоб наша смерть була миттю зустрічі з Богом і випрошували для нас неба, яке полягає в тому, що ми будемо з Богом. Хай ця наша жертва, наш молитовний принос, стане запорукою і свідченням того, що шукаючи у житті багатьох речей, ми ніколи не перестанемо шукати зустрічі з Богом, щоб перебуваючи з Ним тут, ми осягнули ласку перебувати з Ним у небі вічно», – сказав на завершення владика Тарас.

Прес-служба Стрийської єпархії