Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас очолив заупокійні богослужіння за душі померлих з родин вірних Стрийської єпархії

1 листопада 2019 року, з нагоди дня Стрийської єпархії, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський очолив заупокійні богослужіння в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию. Єпископ разом з духовенством деканату м. Стрий відслужив Архиєрейську Божественну Літургію і парастас за душі всіх померлих з родин вірних Стрийської єпархії та тих, що загинули, віддавши своє життя за волю України.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, єпископ зазначив: “Сьогодні всі ми тут присутні репрезентуємо цілу нашу Стрийську єпархію, яка в переддень свята свого покровителя – святого апостола Якова, зібралася, щоб принести свої молитви за наших рідних, яких Бог покликав до вічності – за всіх, хто випередив нас у цій дорозі до святості та вічного царства. Молитися за померлих є знаменням глибокої віри у те, що гріб не є останнім словом в історії людини. Молячись за померлих, ми переживаємо за їхню долю у вічності і ця молитва є викликом також і для всіх нас. Вони вказують нам дорогу якою ми маємо пройти і ми, а тому, щоб і після нашого відходу за нас приносили молитви і жертви перед престолом Всевишнього Бога, мусимо вписати у цей історичний простір нашого сьогодення своїм життям яскраве свідоцтво нашої віри. Маємо усвідомити, що вічність не є абстракція, а молитва за померлих – не традиція і ритуал, а щось дуже глибоке і важливе, що торкається життя кожного з нас, адже вкінці очікуємо загального воскресіння мертвих як винагороду і утверження тої дійсності, яку ми створили своїм життям на землі”.

За словами єпископа, “Вершиною тої радості, яка спочиває у Воскресінні є зустріч з Богом, перебування у Бозі. Тому, наша сьогоднішня Літургія є зустріччю з Богом, якою хочемо доповнити брак зустрічі, який упродовж свого життя мали ті, за кого заносимо наші молитви. Це не лише віддання пам’яті, спогад, а щось, що ми вкладаємо у їхню вічність, щоб вона була повна щастя і радості, а ця повнота є у перебуванні з Богом. І суть нашої спільної молитви є також викликом і для нас, щоб ми застановилися над тим як ми живемо і чи наше життя є прощею назустріч Богові, який чекає на нас у вічності”.

“Апостол Павло каже “Вважаю все за сміття, ради того, щоб перебувати з Христом, щоб разом з ним вмирати і разом з ним осягнути воскресіння”. Тому, сьогодні ця наша спільна молитва приближує нас до нашого спільного воскресіння з мертвих, до вічності, яка є для нас ціллю і підтверджує, що смерть не є всевладна, але що в нашому житті є зародок вічного життя – Христос, який воскрес із мертвих, щоб у його Воскресінні ми всі осягнули життя вічне, котре спочиває у єдності з Богом. Хай ця мить нашої спільної молитви буде особливою миттю нашої близької зустрічі з Богом, в руки якого ми вкладаємо себе, щоб він наповнив наше життя своєю присутністю і через присутність безкінечного Бога ми могли б обдаровувати інших свідоцтвом свого життя, щоб коли прийде воскресіння з мертвих, Господь перемінив кожний наш смуток і сльозу в радість, радість єдності з Богом”– сказав на завершення владика Тарас.

Прес-служба Стрийської єпархії