Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас очолив Різдвяні богослужіння у катедральному храмі

У Різдвяну ніч, 7 січня 2019 року, Преосвященний владика Тарас (Сеньків) Єпарх Стрийський очолив Різдвяні богослужіння у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. Богослужіння, участь у яких традиційно взяли численні стрияни розпочалися Великим Повечір’ям з Литією. Відтак розпочалася Різдвяна Архиєрейська Божественна Літургія, яку з єпископом співслужили священнослужителі катедрального храму, а також парох римо-католицької парафії м. Стрия о. Войцєх Буковєц.

Після читання Євангелія владика Тарас звернувся до присутніх з проповіддю, у якій роздумував над богословським змістом Христового Різдва. За словами єпископа, Бог у народженні Ісуса Христа, зруйнував усі фальшиві людські переконання та сподівання. Те, що люди вважали безглуздям та гідним презирства – убогість та смиренність, Господь вирішив дати нам за своє знамення спасіння — “сповите Дитя, що лежатиме в яслах”! Все те, що безбожний світ однозначно відкидає, Божий Син привласнив собі, щоб якнайближче стати поруч кожного з нас».

Продовжуючи владика Тарас зазначив, що «в Ісусі кожен з нас отримав гідність Божого синівства, а разом з цим і відповідальність за утвердження в людських серцях надії на те, чого сподіваємося. В цьому є актуальність Різдвяноrо таїнства: воно є не лише спогадом події з минулого, але чинною дійсністю, яка силою віри продовжує змінювати людину сьогодення. Тому з ангельською благовістю: «Слава на висотах Богу, а на землі мир людям його благовоління», таємниця та парадокс Різдва є підставою для нової радості і надії людства. Радості з того, що Небо і земля поєдналися у нерушимій єдності обіймами вічної любові Небесного Отця. А джерелом нашої живої надії є народжений у Вифлеємі Спаситель, бо приходить як остаточний законодавець невідкличної благодаті, якою довершується всяка справедливість Божого суду на спасіння світу».

Далі проповідник наголосив, що з Божою славою на небесних висотах пов’язаний мир між людьми на землі: «Там, де не віддається славу Богові, де про Нього забувають чи заперечують, там немає також і миру. Якщо гасне Боже світло віри, то заперечується людина як Божий образ і гасне тим розуміння її гідності. Віра, народжена в тиші різдвяної ночі, спонукує нас визнати Божу присутність в навіть у тих ситуаціях, коли все, що нас оточує, це заперечує. Сьогодні Вифлеємське Дитя є запевненням того, що ніхто та ніщо не зможе вирвати нас з обіймів Божої любові, всупереч всім Іродам, які заради здійснення своїх імперських амбіцій, політичного впливу та матеріального збагачення, намагаються позбавити нас свободи, не зупиняючись навіть перед пролиттям невинної крові».

«У таїнстві Христового Різдва немає місця для сумнівів, це доля скептиків які покладаються лише на розум, а тому ніколи не знаходять істини. Не залишається місця для байдужості, яка панує в серцях тих, які нездатні любити, боячись щось втратити. Перед яслами з новонародженим Дитям Ісусом втрачає потугy усякий смуток, тому що там з’явився «Бог для нас» — істинне джерело вічного світла Правди та нездоланна сила нашого життя, – сказав на завершення проповіді владика Тарас.

По закінченні богослужіння, єпископ виголосив уставні многоліття, а відтак привітав присутніх, бажаючи всім радісних свят Різдва Христового та Богом благословенного 2019 року. Божого.

Прес-служба Стрийської єпархії