Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас очолив Різдвяні богослужіння у катедральному храмі

У Різдвяну ніч, 7 січня 2021 року, Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський, очолив Різдвяні богослужіння у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. Богослужіння, участь у яких традиційно взяли численні стрияни, розпочалися Великим Повечір’ям з Литією.

Відтак, розпочалася Різдвяна Архиєрейська Божественна Літургія, яку з єпископом співслужили священнослужителі катедрального храму. Співом Літургію супроводжував хор семінаристів. На початку богослужіння, після виголосу “Благословенне царство”, всі присутні у храмі, разом з єпископом заспівали коляду “Бог предвічний”.

Після читання євангельського уривку, владика Тарас звернувся до присутніх з проповіддю, у якій розважав над таїнством воплочення Божого Сина та його правдивим значенням у житті сучасних християн.

А по завершенні Літургії, виголосивши уставні многоліття, владика Тарас подякував присутнім за спільну молитву та привітав усіх з величним празником Христового Різдва, побажавши близькості Божої на усіх дорогах життя: “Дякувати Богу і дякую усім вам за присутність на нашій опівнічній Літургії, на якій ми одні з перших в Україні вітаємо новонародженого Христа. Дай Боже, щоб Його близькість товаришувала Вам на всіх ваших дорогах, у всіх ваших справах, в кожному часі і в кожному місці, щоб ми усі повернули духовне багатство різдвяного святкування до своїх сердець, до своїх родин і до всього нашого народу”.

“Нехай благословенне Боже Дитя, Боже Слово, яке сталося тілом, залунає в наших серцях, у наших родинах і по всій Україні радісним сміхом. Щоб усі випробування, котрі Господь ставить перед нами у майбутньому, ми з дитячою довірою до Небесного Отця, щасливо здолали, і дай Боже, наступного року, всі разом вітали Його словами “Христос рождається”. Нехай Боже благословення, що сьогодні зійшло для цілого світу, для цілої історії людства спочине на кожному з вас. Хай ці Різдвяні свята і Новий Рік будуть для вас благословенними”.

Прес-служба Стрийської єпархії