Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас очолив Архиєрейську Літургію в храмі святих Володимира і Ольги в Стрию

У неділю, 28 липня 2019 року, Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський відвідав з пастирським візитом храм святих Володимира і Ольги у м. Стрию, де з нагоди храмового празника очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

В часі Літургії після читання Євангельського уривку, владика Тарас звернувся до присутніх зі словом проповіді. Роздумуючи над життям і духовним подвигом покровителя храму, єпископ зазначив: “Сьогодні наша Церква вшановує пам’ять святого рівноапостольного великого князя Володимира, який є для всіх нас прикладом людини, яка через хрещення і прийняття християнства, хотіла принести для свого народу велике багатство, яке є більше понад усе створене. І ми, як учасники цієї більш ніж тисячолітньої християнської традиції в нашому народі, маємо сьогодні згадати також і наше хрещення, тому що через нього ми отримали право бути спадкоємцями цього великого мужа, апостола, який дав нашому народові фундамент для зростання нашої національної, релігійної і культурної самобутності. Ця свідомість особистого хрещення породжує в нас почуття відповідальності за те, що означає бути християнином. І хоч упродовж більше як тисячі років християнство є поділене, однак воно завжди залишається ниткою, яка пов’язує всіх нас у один народ зі спільною історією, спільним корінням і спільним майбуттям”.

Продовжуючи, владика Тарас наголосив, що ми в особливий спосіб вшановуємо святого князя Володимира насамперед тому, що бачимо наскільки хрещення змінило його самого: “Охрестивши свій народ, він першим прийняв благодать хрещення і змінився сам: з поганина став християнином, з жорстокого – лагідним, з немилосердного – милосердним, з загарбника – заступником та опікуном всіх потребуючих. І він для нас є викликом, щоб ми застановилися над тим, наскільки наше хрещення перемінило нас. Чи ми залишаємося просто релігійним народом, для якого християнство є або інструментом, який використовують “власть імущі” для організації людських мас заради своїх інтересів або фольклорним додатком, культурним елементом нашого буття? А воно має бути центром, з якого у кожному з нас народжується нова людина – громадянин Божого Царства, здатний втілити у своєму житті принципи християнської богословської і морально-етичної науки, щоб таким чином витворити єдність, про яку ми вже більше як тисячу років просимо, але кожного разу, коли приходить момент випробування, ми цю єдність втрачаємо”.

“Тому, – за словами єпископа, – сьогоднішній день, в якому згадуємо пам’ять великого князя і хрестителя Русі-України, для нас є не лише причиною для святкування, а передусім – нагодою для застанови і глибшого усвідомлення нашого християнського покликання, усвідомлення Таїнства Хрещення, в якому ми знову народилися і, прийнявши послання і відповідальність, маємо продовжити можливо дуже часто трагічну, але і встелену великими яскравими постатями ісповідництва віри та вірності Богу і народу нашу історію. Щоб майбутнє, заради якого живемо, досягнуло вимріяних у наших серцях, вимріяних ще в серці князя Володимира, єдності і святості нашого народу. І ми не можемо бути пасивними спостерігачами за тим, як ця історія розвивається, тому що Бог на цю історичну дорогу покликав нас для того, щоб ми зробили те, чого ще не зробили наші попередники, але що варті отримати як спадкоємство від нас наші майбутні покоління”.

“Нехай світло Христового Євангелія, яке засвітив на теренах нашої землі князь Володимир через хрещення народу, буде світлом, яке просвічує і освячує кожну людину, яка приходить на цей світ. Щоб у Таїнстві Хрещення той народ, який колись обновився від поганства, так само обновився сьогодні і в майбутньому від пасивного, інертного, фольклорного, псевдокультурного християнства до християнства живого, котре відкриває нашому народу дорогу миру і вічного Божого благословення”, – сказав на завершення проповіді владика Тарас.

По закінченні Божественної Літургії, єпископ привітав іменинників та іменинниць, а також усіх парафіян з храмовим празником. У свою чергу, о. Михайло Ільницький, висловив вдячність владиці Тарасу. Відтак, усі присутні виконали духовний гімн “Боже, великий, єдиний”, просячи у Господа щасливого майбутнього для нашого народу. А насамкінець відбулося водосвяття, після якого владика Тарас окропив вірних свяченою водою.

Прес-служба Стрийської єпархії