Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас: «Милосердна любов є критерієм здатності людини прийняти вічну нагороду в Бога»

23 лютого 2020 року, Преосвященнй владика Тарас здійснив пастирський візит на парафію св. Миколая у м. Миколаїв, що на Львівщині. В цей день греко-католицька громада відзначала 30-ліття виходу з підпілля та вітала з 65-річчям свого пароха о. Андрія Павліва.

Архиєрей у своїй проповіді, розважаючи над текстом Євангелія м’ясопусної неділі (Мт.25,31-46), звернув увагу на те, що цей уривок про Страшний суд, показує нам міру, якою Бог вимірює людину, християнина та нехристиянина. «Тому у ньому йдеться не про оцінку наших молитов, самозречення, постів, а про те, чи підготували вони нас робити добрі справи. Бо мірою оцінки гідності людини є милосердна любов. Вона є критерієм здатності людини прийняти вічну нагороду в Бога», – сказав проповідник.

«Втіленням Христос став одним з нас по природі. Він настільки тісно пов’язаний з усіма без винятку людьми, що, якщо хочемо любити його, то не можемо нехтувати будь-ким з-поміж людей», – продовжив владика Тарас, говорячи про людяність, невід’ємною складовою якої є щедрість та милосердя, якими огортаємо того хто потрапив у скруту.

Владика Тарас наголосив на тому, що кожна людина є носім неба або ж пекла, залежно від того, чим наповнює своє життя  та життя інших людей. «Нагодувати голодних – це не просто наситити тіло. Стільки є голодних по людяності, терпеливості, потребуючих милосердя, прощення. Так багато людей спраглі нашої близькості, часу, співчуття. Є так багато «тюрем», до яких ми можемо принести трохи світла звичайним словом потіхи та заохоти. Є так багато подорожніх, котрих можемо освіжити нашою солідарністю на їхній життєвій дорозі. Є так багато хворих, які страждають від відсутності близькості до іншої людини. Христос чекає нас скрізь», – сказав єпископ.

Після завершення літургії Єпарх Стрийський привітав о. Андрія Павліва з ювілеєм та подякував священникові за його служіння у Христовому винограднику. А також єпископ освятив дві пам’ятні меморіальні таблиці на фасаді церкви.

Прес-служба Стрийської єпархії
Фото: Миколаївські вісті