Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас: «Мучеництво святого Стефана є посланням для нас, щоб ми витривали в силі Духа до кінця нашого життя»

9 січня 2020 року, в день пам’яті святого первомученика і архидиякона Стефана, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський очолив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию.

Роздумуючи над духовним змістом свята, владика Тарас відзначив, що третього дня Різдвяної радості Церква представляє нам первомученика Стефана, який пролив свою кров за Євангеліє, за віру в Христа Спасителя: “Каменуванням архидиякона Стефана починається євангельська подорож до всіх народів. Шлях просвіщення та шляхетності, освячений і запечатаний кров’ю первомученика, а за ним інших безлічі інших. Святий Стефан не був з числа Христових апостолів, але є першим його великим свідком. Мучеництво Стефана є посланням до наших днів, щоб і ми, як він, витривали силі Духа до кінця нашого життя. Це є кличем нинішнього свята – бути людьми, сповненими мудрості та сили, бути людьми відданості, людьми, які відважно можуть йти проти течії часу. Задля Бога і спасіння ближніх не соромитися та не боятися давати вірогідне свідчення своєї віри…”.

“Архідиякон Стефан був каменований євреями, яким відкрито говорив, що вони багато століть противилися закону Божому, переслідували Божих пророків, які звіщали прихід Месії. А коли Месія прийшов, вбили і його. Стефан говорить абсолютно відкрито про їхню сліпоту і помилки, які заважають їм пізнати та визнати Ісуса обіцяним Спасителем. З одного боку, він цим підписав свій смертний вирок – який був негайно виконаний, а з іншого – дав героїчне свідчення безкомпромісності обов’язку звіщати правдивого Бога, навіть ціною власного життя”, – вів далі проповідник.

“Стефан визнає Христа, якого уже бачить, сповідує Його до останнього миті свідомості, аж до смерті. Він звіряє себе у Божі руки і прощає своїх катів. Його слова “Господи, не приписуй їм цього гріха” разюче схожі на слова Христа на хресті: “Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять”. Свідчення Стефана насправді є картиною життя Христа, яке продовжується в житті Церкви через відкритість на Святого Духа, через проповідь, через вірність Євангелію і … через ту саму смерть”, – сказав владика Тарас.

Завершуючи проповідь, єпископ наголосив, що “час, в якому ми живемо вимагає великодушної та безумовної відваги віри нових публічних свідків Ісуса Христа. Це, наприклад, медики, які відмовляються від аборту, відважні політики, які відмовляються приєднатися до сьогодні потоку корупції, це судді, для яких справедливість – єдина норма, це працівники поліції, для яких їх професія – справжня служба до самовідданості. І це, безумовно, єпископи, священики та диякони, для яких завжди на першому місці правда Євангелії та наслідування Христа. Господь кожному з нас дасть нам можливість винятково свідчити про Христа у своєму житті. Ніхто з нас не знає, як і коли, але нам потрібно бути готовим. Нехай заступництво святого архидиякона і первомученика Стефана допоможе нам з честю свідчити про Христа в усіх обставинах життя”.

Прес-служба Стрийської єпархії