Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас: «Через священників Бог спілкується зі своїм народом. І їх ставить свідчити та боронити, можливо навіть ціною власного життя, людську гідність і честь, яку Бог дав людині».

21 листопада 2019 року Преосвященний владика Тарас у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий уділив Таїнство Священства трьом дияконам – Андоію Марію, Назару Юзвяку та Петру Герулі. Під час Архиєрейської літургії єпископ у своїй проповіді розкрив сутність небесних безплотних сил, котрі були обдаровані свободою, в якій, виявляючи покору Богові, віддавали право на себе Тому, хто їх створив, та в єдності з ким їх буття отримувало сенс та повноту. Але, за словами проповідника, свобода несе в собі ризик вибору. І коли духовні істоти сказали «ні» послуху своєму Творцеві – вони стали противниками Бога і так постав диявол. Ті ж, котрі признали у своєму Творці сутність свого буття і послушністю остаточно ствердили свою єдність з Богом, стали Ангелами Божими, носіями його безконечної благодаті.

Продовжуючи свої розважання над безтілесними силами, владика Тарас через означення місії інших знаних ангелів зі Старого Завіту, підсумував, що вони нагадують нам, що протягом земного життя ми покликані невпинно вести боротьбу зі злом. «І в цій боротьбі Господь на допомогу посилає ангелів, котрі, перевершуючи подобою людину, не соромляться їй служити. Вони, що живуть у вічності, не нехтують тими, що живуть у часі. Вони, що безперестанно славословлять Бога, схиляються до тих, що часто забувають про свого Творця. Вони, безтілесні, не відкидають благання тілесних», – сказав проповідник.

Після літургії владика Тарас подякував батькам нововисвячених ієреїв за дар їхніх синів Церкві та побажав новим воїнам Христовим мудрості і витривалості, щоб у радості звершити своє священниче служіння.

Прес-служба Стрийської єпархії