Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Богдан взяв участь у семінарі для священників, який відбувся у Бельгії

З 28 по 30 січня у Шевтонському монастирі у Бельгії відбувався семінар для священників єпархії святого Володимира Великого. У семінарі, окрім працівників єпархіальної курії, взяли участь 19 священників, а також два семінаристи. Основними гостями першої зустрічі душпастирів єпархії був владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, та пані Мирослава Матвіївська, представниця Лондонської єпархії Пресвятої Родини.

Семінар розпочався з доповіді владики Богдана про адміністрування, катехизацію, себто передавання віри, та душпастирство родин як вияв єдності УГКЦ. Друга його доповідь стосувалася ролі та відповіді Української Греко-католицької церкви на потреби воєнного часу. У своєму дискурсі єпископ заторкнув важливі теми, що стосуються душпастирювання, і, що дуже важливо, допомоги та участі церковних осіб та структур у реабілітації воїнів, родин тих, що воюють та й усіх тих, кого заторкує війна.

З теми про роль УГКЦ у воєнний час розпочався другий день семінару, що був присвячений важливій темі захисту вразливих осіб. Пані Мирослава Матвіївська, координатор захисту вразливих осіб у Лондонській єпархії, у двох сесіях представила теоретичні та практичні аспекти захисту. У першій частині, пані Мирослава розповідала що собою являє захист вразливих осіб у церковному середовищі і чому це є дуже важливою темою. Особливу увагу у цій частині доповіді зайняв канонічний контекст захисту та питання таємниці сповіді, яка у будь-якому випадку має бути дотриманою. Друга частина доповіді про захист вразливих осіб стосувалася більш практичних речей. Йшлося про ідентифікацію насилля та вразливостей, про різні типи насилля та як на них відповідати, про ризики та їх оцінку, а також про просвітницьку діяльність та інформацію.

У четвер, 30 січня, семінар завершився Божественною Літургією та екскурсією у монастир Рошфор в очікуванні прибуття учасників єпархіальної конференції, що розпочалася по обіді та триватиме до пообіддя суботи, 1 лютого.

Джерело: Служба комунікації єпархії святого Володимира Великого