Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Богдан відвідав дім сестер згромадження Пресвятої Богородиці Фатімської у Гніздичеві

7 квітня 2021 року, Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії завітав до реколекційного дому Благовіщення Пресвятої Богородиці у смт Гніздичів біля Жидачева, яким опікується згромадження сестер Непорочного Серця Марії Фатімської, де з нагоди свята очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Вітаючи єпископа зустріла спільнота сестер, на чолі з настоятелькою с. Святославою Завійською.

Зертаючись до присутніх в часі проповіді та роздумуючи над духовним змістом свята Благовіщення, владика Богдан сказав: «Місією усіх християн і особливо тих, хто покликаний до богопосвяченого життя, є найперше спасіння душі. Це виглядає просто, але з часом виникають складнощі. І коли ми звернемося до сьогоднішнього свята, то подія, яку згадуємо, не просто сталася дві тисячі років тому – вона завжди живе в душах тих, хто каже Богові “так”. Зустріч Діви Марії і архангела Гавриїла була особливою, тому що вона почула слова “Радуйся благодатна”, їй було обіцяно, що дитя, яке народиться з неї займе престол Давида. Запитуючи ангела як це станеться, Марія виявляє свою покору. Чисто по-людськи Їй важко це зрозуміти, але у смиренні та покорі Вона це приймає».

Особливим моментом, в євангельському описі події Благовіщення, на думку єпископа є те, що Гавриїл, прийшовши до Діви Марії, каже їй “Радуйся”: «Радість – це не просто добрий настрій, це не те, від чого нам стає приємно. Часто радість буває зі сльозами на очах, коли хтось після великого труду, з великими зусиллями закінчує навчальний заклад або долаючи багато перешкод, досягає чогось у житті. І та радість часом позначена дуже багатьма терпіннями, вона не є ейфорична. Ту правдиву радість, ми можемо побачити, заглибившись у текст Акафісту до Пресвятої Богородиці, молячись та прославляючи Її величними окликами “радуйся”».

Продовжуючи владика Богдан зазначив, що ще одним важливим моментом Благовіщення є слова ангела до Марії “Не бійся”: «У контексті сучасних подій ми також маємо не боятися, навіть, якщо будемо бачити, що Господь нас може покликати до себе, бо найважливіше – це щоб кожна людина спасла свою душу. Бог кличе людину у найбільш відповідний момент до спасіння. Тому маємо не жити у страху і допомогти у цьому іншим. Тому Архангел підбадьорив Діву Марію кажучи: “Дух Святий зійде на тебе і сила Вишнього отінить тебе”. Дух Святий зішов на нас у Святих Таїнствах, які ми прийняли. Прихід Святого Духа дає радість дає кожному з нас… Дух Святий приходить до нас, він хоче нас обдарувати, тільки ми маємо не боятися, не мати страху, а так як Богородиця сказати “Ось я слуга чи слугиня Господня, нехай мені станеться за твоїм словом”».

«Тож нехай у сьогоднішнє свято Благовіщення, бажання Божої любові буде нас супроводжувати тихенькою внутрішньою радістю, але і тим великим бажанням, щоб кожна людина спасла свою душу», – сказав владика Богдан завершуючи проповідь.

На завершення богослужіння, єпископ висловив вдячність сестрам за важливе служіння, яке вони здійснюють, а спільнота монахинь, у свою чергу, подякувала владиці Богдану за візит, спільну молитву та глибокі слова духовного повчання.

Прес-служба Стрийської єпархії