Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Богдан привітав хор парафії святих Петра і Павла у Стрию з 30-літтям

17 жовтня 2021 року, Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії завітав до храму святих верховних апостолів Петра і Павла в м. Стрию (мікрорайон Новий Світ), де з нагоди 30-ліття парафіяльного церковного хору очолив Архиєрейську Божественну Літургію. При вході до храму, єпископа зустрічали хористи, на чолі з парохом о. Романом Яцівим, який від імені усієї громади привітав єпископа і попросив про молитву та благословення для цілої парафії.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Богдан роздумував над недільним Євангельським читанням про зцілення Ісусом дочки хананеянки. Єпископ зазначив, що в сучасній ситуації постава хананеянки є дуже взірцева і є для прикладом для батьків як зростати у вірі та передавати свою віру дітям: “У сьогоднішньому Євангелії чуємо про Бога, який мовчить, у ситуації, коли жінка говорить Йому про те, що біс тяжко мучить її дочку. Бачити як страждають діти є надзвичайно важко. Часто батьки хотіли б перейняти на себе біль дитини. Не знаємо чому і при яких обставинах сталася біда в родині хананеянки, але бачимо жінку, яка готова змінити себе, заради дитини вона готова зробити все. Сьогодні не один батько і мати задають собі питання “що я зробив чи зробила, або чого не зробив чи не зробила, щоб віра моїх дітей не послабла”. Одна з відповідей на це запитання – батьки повинні намагатися зажди залишатися авторитетом для своїх дітей, бо коли на горизонті постають інші авторитети – можуть статися проблеми”.

За словами єпископа, проблема передавання віри своїм дітям є дуже актуальна для сучасних християн і батьки повинні робити все та безустанно просити Господа, щоб віра їх дітей не послабла, а для цього і віра батьків повинна бути твердою. Також хананеянка вчить нас як не відходити від Бога, а твердо стояти у вірі, особливо у важких ситуаціях, коли здається, що Бог не відповідає однак, часто Бог мовчазний хоче нас досвідчити, щоб ми вчилися і не зупинялися на певних поверхових знаннях віри, а поглиблювали її.

“Хананеянка своїми словами та наполегливістю показала нам великий вияв віри. І ми маємо сьогодні цінувати тих, хто привів нас до віри, примножувати свою віру та віру та бути вдячним Богові за дар нашої віри. Тоді зможемо побачити велич Бога. Дуже важливо, щоб Господь нам сказав слова, які почула хананеянка “велика твоя віра” – це найвища нагорода, яку може отримати християин. Такої нагороди бажаю собі і кожному з вас”, – сказав владика Богдан завершуючи проповідь.

Після закінчення Літургії, владика Богдан, ще раз привітав парафіян, а також висловив подяку парафіяльному хору та регентці п. Богдані Вороні за жертовність та вірогідне свідчення християнської любові на славу Божу, добро парафіяльної спільноти та цілої Христової Церкви.

По завершенні богослужіння відбувся святковий концерт у виконанні парафіяльного хору, який продемонстрував свій багатий репертуар та високу майстерність виконання. Лунали церковні піснеспіви і народні пісні, переплетені з презентацією сторінок тридцятилітньої історії колективу.

Пресслужба Стрийської єпархії