Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Богдан освятив новозбудований храм у с. Гірське на Миколаївщині

У неділю 7 жовтня 2018 року, Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії звершив Чин освячення новозбудованого храму блаженного священномученика Миколая Чарнецького у с. Гірське Миколаївського району. Освячення храму стало визначною подією, тому в храмі зібралася велика кількість парафіян та гостей. На подвір’ї новозведеної святині єпископа вітав адміністратор храму о. Віктор Дмитришин разом із парафіяльною спільнотою та запрошеними священнослужителями.

Святкове богослужіння розпочалося з освячення храму і престолу. Перед освяченням, владика Богдан, разом зі священиками, обмив престіл водою з милом, червоним вином та рожевою водою і намастив його миром. Далі відбулося освячення самої будівлі церкви зсередини і зовні. Після цього владика Богдан заклав всередину престолу мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського.

Відтак, розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія. Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Богдан розважав над недільним євангельським уривком – словами Ісуса Христа про любов до ворогів: “Якщо б нас запитали про те, яким є наш Бог, то більшість відповіла б, що Він є милосердний. Це означає, що у своєму житті ми відчули себе любленими Ним, Господь дав нам відчути, що Він нас любить. І ми маємо дати відчути іншим те, що Бог любить їх також. Тому Христос каже нам любити ворогів. Саме цим християнство відрізняється від інших релігій – любов’ю до ворогів”.

Завершуючи проповідь єпископ наголосив: “Ворог дуже часто не потребує нашого прощення. Однак Господь хоче, щоб зло носієм якого є ворог, не зайшло в нас і ми не стали ще гіршими від нашого ворога. Це не означає, що ми не маємо права на захист, однак, щоб це зло не увійшло в нас ми маємо молитися за наших ворогів. І тоді ми ніколи не станемо гіршими від тих, хто проти нас воює, а станемо ближчими до Бога”.

По завершенні богослужіння єпископ привітав усіх прихожан із освяченням новозбудованого храму. У свою чергу, о. Віктор Дмитришин від імені парафіян подякував владиці Богдану за візит, освячення храму, спільну молитву та пастирське слово. Урочистості закінчилися водосвяттям, після якого єпископ окропив вірних свяченою водою.