Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Військових капеланів Стрийщини нагородили відзнакою ім. о. Андрія Бандери

13 жовтня 2021 року, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, біля каплиці Стрітення Господнього у м. Стрию відбулося урочисте віче з нагоди Дня захисника України. Захід розпочався спільною молитвою – Молебнем за Україну і український народ, який очолив Преосвященний владика Богдан Манишин. Участь у заході взяли військовослужбовці, священники-капелани зі Стрийського району, представники влади, громадськості міста та небайдужі стрияни.

У своєму привітальному слові з нагоди свята, владика Богдан сказав: “Коли ми говоримо про свято, державне, світське чи церковне, у його корені є слово “святість”. Святість – це участь у жертві, в яку Бог себе віддав за нас, але також участь у співжертві, яку принесла Пречита Діва Марія стоячи під хрестом. Кожне Богородичне свято – говорить нам дуже багато. Завтра ми будемо мати можливість його пережити. Це свято коли згадуємо про чудесне захоронення від зла, визволення, коли місто Константинополь облягли вороги і ту облогу місто витримало завдяки тому, що у влахернській церкві люди молилися. У 2014 році Блаженніший Святослав та ієрархи українських Церков, за прикладом князя Ярослава Мудрого, яка мала невеличку кількість боєздатного війська, відновили посвяту нашої країни під покров Пресвятої Богородиці. Відтак, ворога було зупинено, але дуже важливо, щоб у цей день Захисника і Захисниці України ми пам’ятали про те, що найбільшим нашим ворогом є гріх. І для того, щоб бачити нашу Україну квітучою, насамперед ми повинні позбуватися цього зла, яким є гріх”.

“Сьогодні наших капеланів будуть вшановувати відзнакою отця Андрія Бандери. Священник, котрий зі своєю дружиною прожив лише шістнадцять років, але дав українському суспільству семеро дітей і ні за кого з них не повстидався. Останніми словами о. Андрія на допитах НКВД у липні 1941 року було визнання: “Я своїх дітей виховав у любові до України”. Тому дуже важливо для кожного з нас є виховувати в такій любові наших дітей, щоб вони розуміли як це є стояти під хрестом. Пречиста Діва Марія, Мати Божа, котра стояла під хрестом, не відвертала свого Сина від терпінь, нехай стане вихователькою усіх нас на дорозі мужності. Нехай у день Покрови Пресвятої Богородиці нікому з нас не забракте сили молитви, щоб тої мужності випросити, нагородити мужністю наших дітей і так як отець Андрій Бандера на “заході” свого життя сказати – “я виховав своїх дітей у любові до Бога і України”, – наголосив єпископ.

Після цього, голова Стрийської районної ради Михайло Лучечко нагородив владику Богдана та священників – військових капеланів зі Стрийського району почесною медаллю Стрийської районної ради ім. Отця Андрія Бандери.

Також, було вшановано усіх, хто служить та покладає свої зусилля, захищаючи нашу державу: військових, поліцейських та рятувальників.

Пресслужба Стрийської єпархії