Відбувся відпуст до Воледовголуцької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці
- 23 Вересня 2019
- Новини єпархії
21-22 вересня 2019 року, за щорічною традицією відбувся Відпуст до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці в селі Воля Довголуцька, що на Стрийщині. Святкування розпочалися нічними чуваннями у суботу ввечері. А в неділю 22 вересня, від Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці з м. Стрия до відпустового місця вирушила група прочан. По дорозі до них долучалися вірні з довколишніх сіл. Архиєрейську Божественну Літургію з цієї нагоди очолив Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії. Співом богослужіння прикрасили семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа.
Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Богдан розважав над недільним євангельським уривком – притчею Ісуса Христа про весільний бенкет: “Сьогодні ми чуємо пояснення Спасителя про весільну гостину, а особливо про нашу участь у гостині. Вона буває різною. У той час, коли Ісус говорив цю притчу, гостина була явищем частим, однак вимагала великих зусиль і тривалого приготування. Тому, той хто відмовлявся приходити на гостину, ставав фактично ворогом. І ми всі, хто є сьогодні присутні на молитві, чуємо себе запрошеними на гостину – Господь запросив нас до участі у Євхаристійній жертві, однак необхідно відгукнутися на запрошення, але також подбати і про святкову одежу, якою є участь у Святих Таїнствах”.
Роздумуючи над святом Різдва Пресвятої Богородиці і життям її батьків – праведних богоотців Йоакима і Анни, єпископ зазначив, що Богородиця стала храмом і палатою, де живе Цар слави, стала тою, хто носить Христа: “Для нас це свято показує, якими маємо бути ми. Батьки Пречистої Діви Марії жили в упередженні від суспільства, яке їх маргіналізувало, але в усьому були вірними Господеві і ніколи не нарікали. І це зразок для нашого батьківства, для нашого материнства, для нашого християнства – бути вірними Божому Слову, бути вірними Богові і своїй країні”.
“У Євангелії чуємо також про інших осіб, які є нібито збоку – про слуг. Слуги були завжди при цареві, вони були вірними йому. Вони також засмучувалися вд того, що хтось не прийшов на гостину, що хтось відрікся від віри, відступив від того, до чого кличе Господь. Саме їх Господь посилає на роздоріжжя кликати інших. І сьогодні, Господь за прикладом Пресвятої Богородиці, її батьків Йоакима і Анни, які завжди залишалися вірними Богові, каже нам “будьте ви тими слугами, які кличуть інших”. І свідоцтвом такого поклику є наші чудотворні місця, бо тут Мати Божа хотіла сказати людям про те, що Бог їх любить”, – вів далі проповідник.
“Нехай сьогоднішній день, стане для нас святом вірності Слову Божому, щоб ми щодня давали Богові місце у своєму серці, щоб Боже Слово витискало з наших сердець ненависть, упередження, щоб завжди через Боже Слово, ми мали бажання брати участь у Господній гостині, обновлювати нашу одежу чистоти. Щоб усі ми відчували місію свідоцтва задля Христа, не боялися свідчити Слово Боже в місцях, де живемо і працюємо. Нехай Пречиста Діва Марія, до якої ми прийшли, дасть нам велике бажання Бога, вірності Богу, і впевненість в тому, що коли ми з Богом, то нас є багато, коли ми з Богом, то перемога буде з нами”, – сказав владика Богдан завершуючи проповідь.
По завершенні богослужіння присутнім прочанам було уділено відпуст, а насамкінець відбулося водосвяття, після якого єпископ окропив усіх свяченою водою.
Історія Воледовголуцької чудотворної ікони сягає коренями XVIII ст. Два мешканці Волі Довголуцької, в′їжджаючи до села, побачили видіння – Божу Матір з дитятком на руках у великому сяйві. Місцевий священик порадив їм звернутися до маляра і так була написана ікона, яку урочисто помістили в храмі. За посередництвом ікони почали відбуватися чуда.
До Волі Довголуцької приходили прочани. У 1902 р., на одній з прощ був присутній митрополит Андрей Шептицький. Після падіння радянського комуністичного режиму з 1998 р. прощі відновилися і відбуваються щороку в неділю після Різдва Пресвятої Богородиці.
У червні 2001 року, перебуваючи у Львові, папа Іван Павло II поблагословив корони для Воледовголуцької чудотворної ікони. Коронація відбулася 23 вересня 2001 року.
Прес-служба Стрийської єпархії