Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Відбувся великий відпуст до Кохавини

29 травня 2022 року, в смт. Гніздичів, на парафії Покрови Пресвятої Богородиці відбувся традиційний Великий відпуст та урочистості з нагоди 30-ліття служіння отців редемптористів на Стрийщині. Очолив Архиєрейську Божественну Літургію митрополит Львівський Преосвященний владика Ігор Возьняк, якому співслужили владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський, владика Степан Меньок, екзарх Донецький, владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, вадика Володимира Груца єпископ-помічник Львівської архиєпархії та владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.

Зі словом проповіді до присутніх звернувся владика Володимир Груца, який розважав над духовним змістом недільного євангельського читання про зцілення Ісусом сліпородженого. «Будьмо вдячні Богові за дар відпустового місця у Чудотворній Кохавині. Століттями Богородиця Діва бере під свій покров тих, хто до неї в довірі прибігає. Дякуємо Богові за 30–тилітнє служіння редемптористів в Кохавині. Це ювілей. Цей Монастир є домом нашого новоціяту. Десятки редемптористів під опікою Богородиці саме в Кохавині робили перші кроки в монашому житті. Скільки людей отримували тут зцілення. Відкривали очі на істотні речі, люди зміцнювались у вірі. І ми вже в десяте звершуємо тут цей великий відпуст. Дякуємо Богові і Богородиці за священиче служіння», – зазначив владика Володимир.

Наприкінці богослужіння, владика Ігор подякував отцям редемптористам за служіння, вірним за участь у прощі та привітав владику Тараса з 40-ю річницею священичого рукоположення. А владика Степан Меньок попросив про молитву за тих, що перебувають на східних і південних теренах України. Також було зачитано декрет Апостольської Столиці про відновлення відпусту у Кохавино.
Після цього, учасники богослужіння процесійно вирушили до каплиці Кохавинської Богородиці, де молилися Молебень до Богоматері, а відтак відбулося водосвяття біля чудотворного джерела.