Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Відбувся Собор Стрийської єпархії на тему: «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ»

27 лютого 2020 року, в с. Підгірці на Стрийщині, відбувся Собор Стрийської єпархії на тему: «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ». Основним завданням Собору було сформувати відповідні пропозиції щодо цієї теми для їхнього розгляду учасниками VII Сесії Патріяршого Собору УГКЦ, який відбудеться у Львові наприкінці серпня.  Участь у Соборі взяли дев’яносто делегатів – представники духовенства, інститутів богопосвяченого життя та мирян Стрийської єпархії. Собор розпочався Архиєрейською Божественною Літургією у місцевому храмі Зіслання Святого Духа, яку очолив Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський.

По завершенні богослужіння, зачитанням Декрету про відкриття Собору розпочалися його робочі засідання. На початку, зі вступним словом до учасників звернувся владика Тарас. У своїй доповіді єпископ закликав делегатів Собору звернути увагу на конкретні ділянки церковного життя, узагальнивши їх трьома основними темами: віра, родина, служіння. Ці теми, за словами владики, окреслюють три рівні стосунків, на яких основується система глобальної єдності Церкви, починаючи з єдності та взаємовідносин між поодинокими людьми.

“Передовсім, ми як Церква, маємо усвідомлювати себе не тільки як місцеву спільноту, зорганізовану за певними принципами для сповнення визначених завдань, (це б закрило нас в межах локальності) але передовсім як Універсальне Таїнство (спасіння), завдяки якому стаємо учасниками життя Триєдиного Бога; та у якому триває здійснення у світі плану Божого Провидіння. Воскреслий Христос благодаттю Святого Духа провадить та діє «в» та «через» Церкву у злагоді її ієрархічної та мирянської складових. Церква не є сама для себе, але для «Божого Люду», його єдності і добра дочасного та вічного. Тому мета і єдиний очікуваний результат є визначені – найбільшою цінністю є «спасіння людини». Нашим завданням, як спільноти Церкви, є постійно створювати передумови для гармонійної і життєдіяльної співпраці людини з Божою милістю у передаванні віри задля спасіння світу”, – наголосив єпископ.

“Сьогодні важливим завданням є ініціювати пропозиції для об’єднання людей довкола актуальних викликів часу та місця. Міра внутрішньої єдності та солідарності єпархіальної спільноти є критерієм нашої здатності співдіяти в укріпленні глобальної єдності УГКЦ. Тож запрошую до творчої співпраці з благодаттю Святого Духа, котрий провадить Христовою Церквою дорогами історії, щоб ми відкрили для себе, «що то є Божа воля» і як її сповнити так, як Господь від нас очікує”, – сказав владика Тарас, завершуючи доповідь.

Далі до учасників Собору звернулися доповідачі: Голова єпархіальної катехитичної комісії о. Андрій Бінас з доповіддю на тему: “Катехизація в нових еміграційних, імміграційних та міграційних процесах”, віце-ректор Єпархіального Інституту душпастирства подружжя та сім’ї святих Йоакима і Анни о. Орест Демко з доповіддю: “Розвиток ефективної форми душпастирства подружжя та сім’ї”. А Промотор справедливості Стрийської єпархії о. Олег Барбуляк виступив з доповіддю  – “Адміністрація та служіння Церкви в умовах сучасності”. Коментуючи представлені доповіді, владика Тарас сказав: “Завдання нашої Церкви полягає в тому, що вона має стати для людини необхідною. Щоб навіть коли людина змінить місце перебування, перше, що вона зробить – це шукатиме свою Церкву і свого священника”.

Після перерви на обід, делегати працювали в групах, де обговорили такі проблеми як навчання віри, родина, присутність у суспільстві, адміністрація та служіння. Відтак, відбулося обговорення і представлення напрацювань груп та затвердження резолюцій Собору, які будуть передані як пропозиції для розгляду на VII Сесії Патріяршого Собору УГКЦ.

Прес-служба Стрийської єпархії