Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Відбулися збори протопресвітерів Стрийської єпархії

5 жовтня 2022 року, в приміщенні єпархіального управління відбулися чергові збори протопресвітерів, які очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський. Участь у засіданні, яке розпочалось спільною молитвою, взяли протопресвітери 18-ти деканатів, які входять до складу Стрийської єпархії.

На початку зборів до присутніх звернувся представник БФ “Рідня”, який подякував отцям за активну підтримку парафіями єпархії проєктів фонду, особливо в допомозі українським військовим та внутрішньо переселеним особам. Далі, перед учасниками зборів виступив п. Тарас Васюник, який презентував глобальну релігійну Інтернет-платформу ReligionPeace, що поєднує функції соціальної мережі та Інтернет-енциклопедії та допомагає релігійним громадам створити Інтернет-Храм, користуватися фінансовими інструментами та проводити прямі трансляції в мережі Інтернет. Це можливість для кожної релігійної громади об’єднати віруючих з усього світу.

Синкел о. Олег Овсяник розповів про перебіг щорічних реколекцій для священнослужителів єпархії та заняття в Інституті постійної формації. Директор БФ “Карітас Стрийської єпархії “Отець Володимир Мамчин ознайомив учасників зборів з діяльністю, яку здійснює фонд в даний момент та представив майбутні заплановані акції. Голова катехитичної комісії отець Андрій Бінас презентував зошит для учня та посібник для катехита за новою програмою підготовки до першої Сповіді та урочистого Святого Причастя. Цей зошит розроблено згідно з Загальною катехитичною програмою УГКЦ на основі багаторічного досвіду та новітніх форм катехизації, щоб зростання дітей у вірі було захоплюючим, ефективним і сучасним.

Директор пасторально-освітнього інституту ім. о. Остапа Нижанківського отець Роман Стойко розповів про актуальний стан та перспективи розвитку релігійної освіти, звернувши увагу на викладання християнської етики в школах. Також було представлено проєкт договору про шкільних капеланів, який за словами владики Тараса є “початком нової стратегії відносин школа-Церква”.

На зборах обговорювалися й інші важливі організаційні питання, які стосуються життя єпархії.

Пресслужба Стрийської єпархії