Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Відбулася X Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ до Перемишлян

2 червня 2021 року, відбулася X Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ до Перемишлян на Львівщині, де своє служіння здійснював блаженний священномученик Еміліян Ковч – покровитель душпастирів. З цієї нагоди Архиєрейську Божественну Літургію в храмі святого Миколая очолив Архиєпископ і митрополит Львівський Високопреосвященний владика Ігор Возьняк у співслужінні Преосвященного владики Тараса, Єпарха Стрийського, Преосвященного владики Петра, єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії, Преосвященного владики Богдана, єпископа-помічника Стрийської єпархії, та духовенства Львівської Митрополії. По завершенні Літургії також був звершений Молебень до блаженного священномученика Еміліяна.

«Бог вибирає священників, щоб служили Йому, проживаючи праведно та служачи щиро своєму народові», – аналізуючи тексти Святого Писання та беручи до уваги приклад ревного служіння блаженного свщмч. Еміліяна, сказав у своїй проповіді владика Ігор, підкресливши гідність священства та відповідальність, яку на себе беруть ті, кого Господь кличе до служіння у Христовому винограднику.

«Серце священника цілковито належало Господу», – сказав Митрополит про покровителя душпастирів і продовжив: «Він мав одну добру перспективу – служити Богові, послуговуючи та люблячи людей. Радів та дякував Господу за те, що там у концтаборі знайшовся. За те, що став немов містком, через який людські душі переходили до вічності».

Після Святої Літургії владика Тарас подякував митрополитові Ігорю, присутнім єпископам та священникам за участь у прощі, а відтак всі помолилися Молебень до блаженного священномученика Еміліяна.

Нагадаємо, що 24 квітня 2009 року, блаженний священномученик Омелян Ковч був проголошений покровителем душпастирів УГКЦ, а перша Всеукраїнська проща духовенства до Перемишлян відбулася у 2012 році.

Пресслужба Стрийської єпархії