Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Відбулася проща зі Стрия на Ясну Гору до Гошева

21 травня 2023 року, в неділю Сліпородженого, відбулась проща зі Стрия до відпустового місця Свято-Преображенського монастиря отців Чину святого Василія Великого в с. Гошів. Численні прочани прибули до Гошева, щоб у стіп чудотворної ікони Богородиці молитися за українських воїнів, перемогу України та справедливий мир. На жаль, через воєнний стан проща не була пішою, як зазвичай, а добиралися паломники автотранспортом.

Архиєрейську Літургію з цієї нагоди очолив Єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас Сеньків, якому співслужив єпископ-помічник Преосвященний владика Богдан Манишин та священнослужителі Стрийської єпархії. Співом Літургію супроводжував хор катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці зі Стрия. Також усі охочі могли долучитися до прощі за допомогою онлайн-трансляції Живого телебачення.

Звертаючись до прочан зі словом проповіді, владика Тарас сказав: “Давно ми не провадили сюди прощі. Пандемія і воєнний стан завжди творили нам перешкоди. Але сьогодні світло з неба просвітило і вказало нам дорогу відважно ступити на цю гору, щоб знову віднайти силу і джерело для того, щоб жити. Жити, а не існувати в сліпоті”.

Далі, роздумуючи над євангельським уривком неділі, владика Тарас зазначив, що “Випадок сліпонародженого висвітлює конкретну ситуацію віри у цьому світі. Вона – драматична. Визнання Ісуса Христа і вірність Світлу, вимагають героїчної відваги в подоланні усіх натисків та страхів. Віра переслідується у світі, бо є вибором Сина людського у великій сутичці світла і темряви. Але у цій сутичці вона є і перемогою життя. Сліпонароджений таким чином довів, що «світло життя» можна мати лише приймаючи особу Ісуса з вірою, і ніколи не відокремлюючи світло слова, яке Ісус дарує, від світла, яким є він сам… Тож Євангеліє закликає нас сьогодні не боятись труднощів, відкинення, або навіть переслідувань, але відважно іти за Христом, стаючи свідками його Правди, яка просвітлює кожну людину!”, – наголосив єпископ.

“Сьогодні ми тут, на Ясній Горі, у стіп чудотворної Гошівської ікони Матері Божої зійшлися щоби просити для себе світла Правди. «Пізнайте правду і правда вас звільнить». В цей воєнний час особливо звертаємося до Пречистої Діви Марії, яка є тут мовби дзеркало, яке віддзеркалює небесне, божественне світло в душі кожного з нас, освітлюючи всі темні закутки наших душ і виявляючи правду. Сьогодні ми молимося за наших воїнів за їх охорону і за їх перемогу над злим російським загарбником… Тому просімо для себе сьогодні у Пречистої Діви Марії, щоб своїми молитвами випросила для нас прозріння не тільки фізичне, але духовне для пізнання Правди, а теж відваги цю Правду в ім’я Боже, ім’я сучасного і майбутнього нашого народу боронити відважно і до кінця. Нехай Покров Пречистої Діви Марії спочине над кожним з вас на ваших життєвих дорогах, нині і повсякчас і на віки вічні, – сказав владка Тарас завершуючи проповідь.

На завершення Літургії, владика Тарас подякував усім організаторам і учасникам прощі та побажав відваги іти дорогами за Христом і бути свідками зустрічі з ним для цілого нашого народу, бо лише в зустрічі з Христом людина отримує силу жити і творити майбутнє.

Пресслужба Стрийської єпархії