Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Великопосні реколекції у Великих Дідушичах на Стрийщині

5-7 квітня 2019 року, відбулися великопісні реколекції на парафії с. В. Дідушичі, які провів ректор єпархіального інституту душпастирства сім’ї та подружжя свв. Йоакима і Анни о. Тарас Бабій. Тематика реколекцій була присвячена родині, з огляду на проголошення Всеукраїнською радою церков та релігійних організації 2019 року в Україні роком сім’ї.

Першого дня віряни застановлялися над актуальним станом інституту сім’ї в Україні та головними викликами, які сьогодні атакують родинне життя. Зокрема мова йшла про негативні посткомуністичні наслідки, які десакралізували поняття подружнього життя та небезпечні тенденції  гендерної ідеології, що мають за мету поставити під сумнів Божий план щодо подружжя та сім’ї. Підсумком було представлення невтішних статистичних даних стосовно шлюбів в Україні, які за останні кілька років декларують понад 60% розлучень.

Відтак, мова ішла про те, як все ж не зважаючи на зазначені виклики та не здоровий сімейний клімат сьогодення укласти щасливе подружнє життя. За словами реколектанта: «для усіх, хто бажає щасливо проживати своє подружнє життя, немає іншого шляху, як тільки відкрити для себе Божий задум щодо подружнього союзу чоловіка і жінки і наважитись ним жити». Відповідно о. Тарас на основі Святого Письма представив головні риси Божого задуму щодо подружжя та сім’ї.

Другий день реколекцій був присвячений мистецтву виховання дітей. А відтак на третій і завершальний день, який випав на празник Благовіщення, реколектант наголошуючи на прикладі життя Марії показав, як те, що виглядає в людських очах неможливим до виконання у сімейному житті, у співпраці з Богом стає реальним.

Окрім того, в часі реколекцій відбулися окремі зустрічі із старшою парафіяльною молоддю та подружніми парами.