Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Великоднє привітання владики Тараса

Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський привітав привітав вірних Стрийської єпархії та всіх людей доброї волі зі світлим празником Воскресіння Христового.

Христос Воскрес!

Дорогі у Христі брати і сестри. У цей Великий день, що його сотворив Господь, та наповнив радістю і достатком життя, складаю усім вам сердечні побажання щедрого Божого благословення, щастя та миру, дарованого воскреслим Христом. Воно то нелегко говорити сьогодні про щастя та мир, навіть посланий нам з небес, коли в нашій батьківщині точиться кровава війна, розв’язана підступним російським агресором. Він всюди несе смерть та руїну, як матеріальну, так і духовну, а його ціллю є знищити нашу державу та увесь український народ, затерти у небутті нашу історію та культуру, – сказав владика Тарас у своєму відеопривітанні.

Але Христове воскресіння є чимось незмірно більшим, як потуги всіх заражених пекельною ненавистю сил у світі. Воно є остаточною перемогою життя над смертю, добра над злом, правди над брехнею, волі над рабством. А у справедливій боротьбі нашого народу за свободу і щасливе майбутнє, передовсім йдеться власне про ці вартості. Ми стоїмо на стороні і в обороні Божої правди та справедливості. Тому як Христос своїми стражданнями обійняв усі наші страждання, так у своє воскресіння він вже вписав і нашу перемогу. Хоч ми не знаємо, наскільки довгою ще буде наша хресна дорога, але віримо, що під хрестом, котрий несе наш народ, є плече нашого Спасителя, який помер розп’ятим на хресті, щоб ми жили. І це, Богом дане життя, нам не вправі ніхто заперечити, та не в силі ніхто забрати. Ми віримо у перемогу над російськими окупантами, і наша впевненість опирається не лише на солідарність людських зусиль, але на всемогутнє Боже заступництво, яке Воскреслий запевнив усім, хто протистоїть злу в боротьбі за справедливий мир. Встановляти мир – це справа та воля Небесного Отця, яку Христос сповнив, коли приніс себе у жертву примирення. На хресті він відкрив усім людям шлях до вічного життя, а воскресінням наніс остаточну  поразку усім темним силам, які засівають у світі смертоносні зерна ворожнечі. Тому вирок для тих, котрі розпалюють вогонь війни, у Бога вже винесений від початку, – наголосив Архиєрей.

Тож як Воскрес Христос, воскресне і наша Україна, повстане зі згарищ війни та наповняться новим життям її сплюндровані «руским міром» простори. А ті сини і доньки України, які склали своє життя на вівтар свободи її народу, навіки перебувають в серцю воскреслого Христа, який скасував смерть і усім, хто за життя розділив з ним його любов, дає вічне життя та розділяє з ними свою славу. Нехай благодать Воскреслого огорне кожного, і усіх вас, береже та хоронить на всіх дорогах вашого життя, а Пресвята Богородиця завжди і всюди покриває своїм материнським омофором. Нехай мир Божий спочине на вас та завжди перебуває з вами! – побажав єпископ.