Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

В Новому Роздолі та смт Гніздичеві діти дізналися про християнську відповідальність за створіння

3 квітня 2019 року в двох бібліотеках м. Новий Розділ відбулися три тематичні зустрічі із школярами на тему відповідальності за створений Богом світ. На запрошення місцевого священика о. Романа Штігера до міста завітав о. Олег Кобель, референт Бюро УГКЦ з питань екології Стрийської єпархії. В бібліотеці для дітей, а згодом і в дорослій бібліотеці священики провели бесіди з дітьми в контексті Великопосної ініціативи.

І знову в пригоді для цікавої розмови з дітьми стали екоказки, видані Екобюро. Зокрема, о. Олег презентував власну казку “Їжачок рятівничок”. Обговорення казки про шкоду, яку завдають підпали сухотрав’я, показали велику зацікавленість дітей екологічною проблематикою. П’ятикласники, переглянувши короткометражний фільм “Доставка”, також порушили тему екологічного забруднення в зоні відчуження ЧАЕС. Бібліотекарі отримали кілька видань Бюро для своїх бібліотек, а діти закладки.

Наступного дня екореферент Стрийської єпархії мав зустріч з дітьми дитсадка “Колосок”, на парафії св. Косми та Дем’яна смт. Гніздичів. Туди його запросив о. Микола Масендич. Діта та вихователі дізналися про такий важливий аспект віри в Бога, як екологічну відповідальність. Їжачок Гачок з однойменної екоказки, яку прочитав дітям о. Олег, став для дітей прикладом того, що не можна залишатися байдужим на різноманітні екологічні виклики та негаразди. Діти також обговорили тему підпалів та засмічення середовища.

Вихователі подякували за змістовну зустріч священикам і запросили на презентацію наступних казок в їх дитсадку.

Повідомив о. Олег Кобель