Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

В єпархіальному управлінні провели курс з надання першої домедичної допомоги

27 лютого 2022 року, в приміщенні управління Стрийської єпархії, з ініціативи Преосвященного владики Богдана та Директорки медичного центру «Іридомед» п. Лесі Буцяк, було проведено курс з надання першої домедичної допомоги. Учасниками зустрічі стали працівники медичних закладів міста, представники Територіальної оборони з Нового Роздолу та священники, які мали змогу навчитися правил надання невідкладної допомоги у випадку критичних ситуацій.

Своїми знаннями та практичними вправами з тактичної медицини поділився керівник відділу у справах душпастирства у ЗСУ Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, отець Ростислав Височан, який перебував у Стрию в рамках службового відрядження. Корисні поради надали практикуючі лікарі п. Петро Романчук, п. Володимир Гаращак та п. Микола  Болехівський.

«Відповідаючи на потреби часу сьогодні зійшлися ті, які мають різний досвід служіння, але і різне навчання. Капелани, які вирушають на передову, отримують дозвіл тільки після проходження курсу з тактичної медицини. Вона має свої відмінності, однак основа – одна. Правильні алгоритми надання медичної допомоги хтось мав нагоду пригадати, а хтось навчитися. Щоб не панікувати у складних ситуаціях, які можуть трапитися, маємо бути завжди готові послужити ближньому. Ми вдячні лікарям, котрі взяли участь у навчанні, а також поділилися своїм досвідом, давши нам можливість повчитися у них», – зазначив владика Богдан.

Пресслужба Стрийської єпархії