Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Жидачеві та Миколаєві дітей вчили екології на основі казок

15 жовтня 2020 року, в двох містах Стрийської єпархії в рамках екологічних місій та Часу Створіння відбулися зустрічі шкільної дітвори з екореферентом о. Олегом Кобелем. Перша зустріч відбулася у Жидачівському НВК N2. На пропозицію священика у соціальних мережах відгукнулося чимало людей, зокрема і вчителі цієї школи. Вони і організували 2 зустрічі з дітьми 1-5 класів у актовому залі. О. Олег Кобель не вперше мав нагоду побувати в цій школі і місті Жидачеві.
Деякі діти пам’ятають попередні презентації його казок. Але про дві останні казки про Гачка чули вперше. Звичайно, що не все обмежилося самим авторським читанням. Було піднято чимало тем, які були новими і цікавими для дітей. Від священника діти почули, як можна стати ближче до Бога, пізнаючи та опікуючись створеним світом. Також дізналися про щоденні речі, якими ми можемо виявити відповільне ставлення до Господа через пошанування його дарів.
Чимало дітей висловили бажання придбати собі еко-казки з автографом автора, а найактивніші отримали закладки з еко-порадами та наклейки.
Цього ж дня відбулася інша, не менш цікава зустріч у м. Миколаєві, на запрошення активістів місцевої Екоплатформи. Ця громадська ініціатива існує рівно рік. І щоб належним чином відсвяткувати, було вирішено організувати презентацію еко-казок і зробити дітей більш дружніми до довкілля. Десятки діточок разом з їхніми батьками з великим зацікавленням прослухали презентацію-виступ гостя зі Стрия, а також почули про те, що кожен може зробити для порятунку створіння. Їжачок Гачок, герой трьох еко-казок настільки сподобався діткам, що більшість захотіли придбати собі казки з розмальовками, щоб почитати про пригоди Гачка вдома і розповісти про нього друзям.
Актори місцевого молодіжного театру “Хліб” разом з дітками та гостем привітали з тортом та многоліттям активістів Екоплатформи. Ті, в свою чергу, провели пізнавальну екскурсію на створеній ними сортувальній станції. За рік вони власними силами відсортували і здали  6 т. вторсировини. Але основна їх праця полягає у поширенні екосвідомості мешканців м. Миколаїв та навколишніх сіл. Завдяки їх сприянню в с. Устя також відбувається часткове сортування сміття.
Приємно, що в Миколаєві є такі еко-активісти, які відкриті на співпрацю з Церквою у популяризації екологічних знань. О. Олег Кобель пообіцяв всіляко сприяти їх діяльності, зокрема інформаційними матеріалами.