У Жидачеві молитовно відсвяткували 120-ліття храму та 615-ліття чудотворної ікони Жидачівської Оранти
- 27 Червня 2021
- Новини єпархії
27 червня 2021 року, в неділю Всіх святих, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський відвідав місто Жидачів, де з нагоди 120-ліття місцевого храму Воскресіння Господнього та 615-ої річниці Жидачівської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, яка зберігається в храмі, очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Єпископу співслужили запрошені священнослужителі, на чолі з парохом храму о. Василем Юрівим. Участь у богослужінні взяли численні парафіяни, які зібралися, щоб молитовно вшанувати ювілей їхньої церкви.
Після закінчення Літургії, владика Тарас, виголосивши уставні многоліття, привітав усіх парафіян з ювілеєм храму, висловив подяку за жертовність та вірогідне свідчення християнської любові на славу Божу, добро парафіяльної спільноти та цілої Христової Церкви. У свою чергу, о. Василь Юрів подякував владиці Тарасу за візит, спільну молитву та глибокі слова духовного повчання. Після цього єпископ окропив у сіх присутніх свяченою водою.
Довідка:
- Церква Воскресіння Христового є найбільшою духовною скарбницею мешканців м. Жидачева. Її спорудили на зламі ХІХ—ХХ ст. на місці дерев’яної церкви, яка під час великої пожежі 1888 р. була знищена вогнем. Освячення нинішнього мурованого храму з благословення Митрополита Андрея Шептицького відбулося 29 вересня 1901 р., а 19 травня 1912 р. Митрополит особисто посвятив іконостас.
- Жидачівська чудотворна ікона Богородиці Воплочення в образі Оранти знаходиться у храмі Воскресіння Господнього у м. Жидачів є пам’яткою українського середньовічного малярства. Її авторство приписують ієромонахові Веніяминові, а датують 1406 роком. На початку чудотворна ікона знаходилася в монастирському храмі Жидачева, а в 1670-1680 роках була перенесена до парафіяльного храму. У 1772 році для ікони були виготовлені посріблені і позолочені дерев′яні шати, а також срібні позолочені корони з каменями. Ікону коронував єпископ Лев Шептицький за Папи Римського Климентія XIV. Ікона прославилася багатьма чудами. З 1752 року прощі до ікони відбувалися у восьму п’ятницю після Великодня, а з 1948 року, як і сьогодні, – у неділю Всіх святих.
Пресслужба Стрийської єпархії