Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Великий четвер владика Тарас рукоположив диякона та обмив ноги семінаристам

29 квітня 2021 року, у Великий четвер, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський, очолив Вечірню з Літургією святого Василія Великого в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Великий четвер є днем, коли в часі Тайної Вечері Ісус Христос установив Святі Таїнства Євхаристії і Священства, а також, вказавши, що Він прийшов на землю для того, щоб послужити іншим і дати своє життя як викуп за багатьох, Господь умив ноги апостолам. Згадуючи цю подію, за прикладом Господа Ісуса, владика Тарас обмив ноги дванадцятьом семінаристам Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, котрі належать до Стрийської єпархії. Також, в часі богослужіння єпископ рукоположив у диякони Романа Пауша.

Після прочитання Євангельського уривку, владика Тарас звернувся до присутніх душпастирів з проповіддю. Єпископ зазначив, що Страсний четвер для священників є винятковим днем, адже в ньому поєднані всі символи Христової любові, висловленої ним установленням двох величних і взаємопов’язаних Таїнств: Євхаристії та Священства. Також, владика Тарас закликав священників, приступаючи до Господнього вівтаря та звершуючи у безкровний спосіб його неповторну Жертву, пам’ятати, що цим священники є покликані бути схожими на Христа.

Після заамвонної молитви відбувся Чин умивання ніг, обряд, згідно з яким у Страсний четвер архиєрей, за прикладом Ісуса Христа, котрий умив ноги своїм учням за Тайною вечерею, умиває в храмі ноги на знак глибокого смирення і служіння. Під час читання Євангелія владика Тарас, оперезавшись рушником, влив воду до умивальниці та, ставши на коліна, вмив ноги дванадцятьом семінаристам. За звичаєм, останній з семінаристів провів діалог з владикою, так як апостол Петро з Ісусом Христом.

А насамкінець, Архиєрей привітав новопоставленого диякона та усіх священників Стрийської єпархії з їхнім святом і побажав Божого благословення і веселих Великодніх свят.

Прес-служба Стрийської єпархії