Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Томину неділю владика Тарас рукоположив нового священника

9 травня 2021 року, у Томину неділю, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський звершив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. В часі Літургії єпископ рукоположив у священство протодиякона Остапа Микитчина. Владиці Тарасу співслужили єпископ-помічник Преосвященний владика Богдан, духовенство катедрального храму і запрошені священнослужителі.

В часі богослужіння, єпископ звернувся до присутніх з проповіддю, в якій розважаючи над євангельським уривком Томиної неділі наголосив, що у постаті апостола Томи для християн розкривається модель передавання живої віри.

Після Херувимської пісні та Великого входу, кандидат до священства, ставши навколішки, присягнув Богові і Церкві. Владика Тарас, поклавши руки на його голову, прочитав молитви ієрейських свячень та одягнув у священничі вбрання: стихар, епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, кожного разу виголошуючи «Аксіос», що означає «достойний».. Опісля, нововисвячений ієрей, ставши біля престолу співслужив Божественну Літургію разом з єпископами та іншими священниками.

По завершенні богослужіння, владика Тарас привітав матерів з їхнім святом. Також єпископ привітав нововисвяченого священника, побажавши йому вірності у служінні, до якого Господь його покликав. А по закінченні Літургії новопоставлений отець Остап уділив присутнім своє благословення.

Прес-служба Стрийської єпархії