Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию виставили для вшанування фігуру Фатімської Богородиці

28 квітня 2022 року, до Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию, прибула мандрівна фігура Пречистої Діви Марії з Фатіми. Фігуру Богородиці урочисто зустрів єпарх Стрийський Преосвященний владка Тарас  разом зі священниками та численними вірними Стрийської єпархії.

Звертаючись до присутніх у храмі, Преосвященний владика Тарас зазначив, що сьогодні цілий світ має ставати перед Пречистою Дівою Марією на коліна, і просити про спасіння та порятунок від війни, про яку вона ще 105 років тому попереджувала цілий світ: «Через більш ніж сто років, світ згадав про Фатімські об’явлення і сьогодні ми тут в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Стрию приймаємо цю естафету молитви, благань, сили віри та уповання на Її материнський покров і заступництво. Але разом зі словами нашої молитви, маємо складати тут, у Її стіп і своє життя. Ту жертву життя, котра називається покаяння, навернення, праведність, відродження тих правдивих християнських чеснот, котрими вистелена дорога до святості і до неба. Тому що світ сьогодні потрібно рятувати не від зброї, не від російської агресії, але передусім, від тої гріховної атмосфери, що живе в наших серцях, серцях людей, які творять цей світ. Рятувати від невірства, від вседозволеності, рятувати від забуття про майбутнє, задля якого Бог кожну людину кличе на цей світ, рятувати від земного безперспективного споживацького святкування Христовго Воскресіння, так ніби це просто згадка про минуле, але забувається про те, що це дійсність, котра наповнює життям сучасне і котра людям дає перспективу майбутнього».

«Тому, сьогодні нам треба просити у Пречистої Діви Марії, щоб вона, як добра мати, рятувала нас дуже часто від себе самих. Щоб ми коли взиваємо до Неї “О, наша небесна Мати!”, почали щораз більше відчувати себе Її дітьми. Щоб у нашому серці дуже глибоко озивалося Її материнські слова, котрі Вона сказала у Кані Галилейській: “Що лише скаже, робіть!”. І тоді прийде мир. Складаємо нашу молитву за наших захисників, за всіх, хто боронить нашу землю і наше небо від чорної заграви з півночі та сходу. Молимось за тих, хто терпить і кому сьогодні рятунок дуже тяжко якимось чином принести. За тих, хто потерпів, хто втратив усе, що надбав протягом цілого свого життя. Але просимо теж в Неї про майбутнє, щоб після Страсної п’ятниці, в історії нашої сучасності, Бог запалив світло Воскресіння і нового народження для нашого народу, для нашої держави, але і для цілого світу».

«Хай наша молитва перед Пречистою Дівою Марією, чи голосно чи тихо, ніколи не зупиняється, щоб наше життя не вимірювалося якимись митями, коли ми молимося, але щоб наше життя цілістю вимірювалося тільки молитвою. У стіп нашої Небесної Матері ми можемо мати відвагу просити все, що лише каже нам наше серце. Але дай Боже, щоб усі наші серця підказували нам усім одне. Щоб ми залишили цією спільною молитвою знамення для майбутнього, знамення віри Божих дітей, котрі разом зі своєю Небесною Матір’ю, хочуть творити тут на землі Царство Небесного Отця. Через Її руки вкладаємо наші молитви перед престіл Всемогутнього Христа, щоб світло Його Воскресіння сьогодні осяяло світ, проникло у найтемніші закутки людських душ, котрі палають ненавистю, жорстокістю, безумством, гірше як опановані злом. Бо те, про що Пречиста Діва Марія просила у Фатімі – це передусім молитися за навернення росії. І як ми сьогодні знаємо, це були правдиві і вчасні прохання. Молімося за Божу перемогу над ворогом, котрий на нас напав», – закликав владика Тарас.

Після цього у стіп фігури Божої Матері було відслужено Молебень до Пресвятої Богородиці, а відтак єпископ, священники та всі присутні помолилися вервицю за мир і перемогу України, за наших захисників та всіх постраждалих від війни.

Слід зазначити, що фігура Діви Марії, яка прибула до України – це 13-та копія статуї Фатімської Богородиці, що вшановується в каплиці, спорудженій на місці об’явлень Пресвятої Богоматері у Фатімі. Її вирізьбив в 1920 році скульптор Жозе Феррейра Тедінь за вказівками Лусії, однієї з трьох дітей, яким об’являлась Пресвята Богородиця. Під час найбільших урочистостей цю статую увінчує дорогоцінна золота корона, в центрі якої вмонтована куля, яка пронизала тіло папи Івана Павла ІІ під час замаху, що стався 13 травня 1981 року на площі Святого Петра у Ватикані. Святий Іван Павло ІІ подарував цю кулю на знак вдячності Пресвятій Богородиці за порятунок його життя.

Фігура Божої Матері Фатімської перебуватиме в катедральному храмі від 28 квітня до 6 травня – у ці дні храм відчинений для молитви. Щодня о 18.00 год. у храмі буде молитва Дев’ятниці про закінчення війни, за мир і перемогу, о 18.45 год. – молебень до Богородиці та Вервиця з обходом довкола храму. Вранці після Літургій буде Молитва до Богородиці.
Пресслужба Стрийської єпархії