Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию владика Тарас рукоположив п’ятьох нових дияконів

У неділю, 25 вересня 2022 року, Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський очолив Архиєрейську Божественну Літургію в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. В часі богослужіння єпископ уділив дияконські свячення п’ятьом піддияконам: Володимиру Чухнію, Тарасу Турківському, Івану Гуличу, Володимиру Солтану та Назарію Павліву.

Звертаючись до присутніх з проповіддю та роздумуючи над євангельським читанням Неділі перед Воздвиженням, владика Тарас зазначив: «Сьогоднішнє Євангеліє в неділю перед Воздвиженням Чесного Хреста запрошує нас щиро поглянути на Господній Хрест. Він є «привілейованим місцем», де нам об’явилася Божа любов. На хресті людська убогість зустрічається з безкінечним Божим милосердям. Поклоніння цьому безмежному милосердю є єдиним способом для людини відкрити для себе таємницю Хреста».

«Хрест є доказом того, що Бог не дешево «відкупив» людину, та що за наше життя розв’язалася справді безжальна і смертельна битва зі смертю. Хрест Ісуса є сполучною ланкою між небом та землею. Поперечною балкою він обіймає всі наші людські турботи, труднощі й болі, печалі і радості, а вертикальною балкою спрямовує все до неба. І як на цих поперечинах Серце Ісуса було відкрите для всіх, а розпростерті руки з хреста кожного обіймали, так і сьогодні кожен може відчути велич Божої любові, яка була засвідчена і досягла вершини саме на хресті».

По завершенні богослужіння, владика Тарас привітав нових дияконів та побажав їм плідного служіння на благо Христової Церкви: «Бажаю вам, щоб ваше служіння приносило вам багато радості. А це буде тоді, коли воно буде на Божу славу, на добро Церкви і на спасіння людей, до котрих вас Господь пошле. Тому, будьте щасливі в Бога і в людей».

Пресслужба Стрийської єпархії