Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию владика Тарас рукоположив нового священника

26 червня 2020 року, у день празника найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Чоловіколюбця, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський звершив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. В часі Літургії єпископ рукоположив у священство диякона Віталія Горіна.

Звертаючись до присутніх з проповіддю владика Тарас роздумував над духовним змістом і значенням празника, який за словами єпископа «стосується чогось дуже близького людям, але водночас об’являє щось дуже велике і незбагненне – те що окреслюємо словом “любов”. Апостол Павло у посланні до Коринян каже: “Бог у Христі примирив зі собою світ”.  Людина зневажила Бога, заперечила йому право на себе і це називаємо словом “гріх”, грецькою мовою “гамартія” – невдача, крах, поразка. Гріх не зранив Бога, він зранив людину. Ми часто говоримо про Божий гнів, покарання, але слова апостола Павла про те, що Бог у Христі примирив з собою світ, означають, що це не Бог гнівається на людей, а люди гніваються на Бога, а Бог хоче зробити крок, щоб людина до Нього навернулася, з Ним примирилася, тому говорить ще одне Слово, котре стається тілом і оселяється між нами, приймає людську природу, щоб взяти всю невдачу і катастрофу людства на себе і бути тим, хто в імені людства примирюється з Богом. Ця таємниця примирення спочиває у слові любов  – “Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним”».

«Ми не можемо до кінця збагнути любові Отця, який віддає на смерть свого Сина, але можливо збагнемо любов Божу в Христі, котрий дарується людині, починає любити Бога людським серцем. Серце для нас – це символ любові і символ життя. Не б’ється серце – немає життя. Але життя народжується тільки з любові. Бог починає любити людство серцем свого Сина, коли видає його задля нас, аби зробити в собі для нас початок навернення до Бога. Це навернення означає освоїти мистецтво любити, мистецтво Божої любові, котра полягає у вмінні дарувати себе, жити для інших. Саме у серці Христовому, в якому поєдналася Божа і людська любов, криється для нас об’явлення вічності, бо у Христі людству дано запоруку вічного життя в небі. Сьогоднішній празник є звернений до кожного з нас, щоб ми відкрили для себе те, яку цінність маємо в Божих очах, щоб ми навчилися любити і шанувати себе, пам’ятати про те, що Бог нас хоче мати нас у вічності такими якими ми є, з тілом і душею, але опромінених любов’ю, любов’ю у якій Бог дарується нам, а ми вміємо даруватися іншим. Бог у своїй любові входить через Христа в кожного з нас, щоб з середини нас переображати, бути початком нашого воскресіння».

«Цей празник є дуже важливий для цього світу в якому ми живемо, де є спрофановане розуміння поняття любові, де всі кричать про любов, але ця любов є ненавистю для людини, тому що вона є пов’язана з гріхом. У сучасному суспільстві є здеформоване поняття слова “любити”. Любити – це не є здатність, котру видумує людина або має право собі її інтерпретувати. Любити – це здатність, скрита в бутті самого Бога і котрої ми можемо навчитися тільки від Бога, об’являючи її словами апостола Павла: “Він перший мене полюбив і видав себе за мене”. Просімо сьогодні благодаті і дару Святого Духа, щоб в глибині наших сердець нам була об’явлена таємниця Божої любові, щоб з неї народилося наше нове життя, здатне виразити себе такою ж любов’ю до Бога, до людей і до себе», – сказав владика Тарас завершуючи проповідь.

Після Херувимської пісні і Великого входу розпочався чин ієрейських свячень. Кандидат до священства, ставши навколішки, склав визнання віри і присягнув вірність і послух Церкві. Владика Тарас, поклавши руки на його голову, прочитав молитву та одягнув у священичі ризи. Опісля, нововисвячений ієрей, ставши біля престолу співслужив Божественну Літургію разом з єпископами та іншими священниками. Після закінчення богослужіння, єпископ привітав нововисвяченого отця Віталія, побажавши йому вірності у служінні, до якого Господь його покликав. А насамкінець, єпископ та всі присутні помолилися Молебень до Христа Чоловіколюбця.

Прес-служба Стрийської єпархії