Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию владика Тарас рукоположив нового священника

27 лютого 2022 року, в неділю М’ясопусну, про Страшний суд, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський звершив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. В часі Літургії єпископ рукоположив у священство диякона Ігоря Качабульського.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Тарас розважав над недільним євангельським уривком – розповіддю Христа про Страшний суд. В контексті війни, яка триває в Україні, єпископ закликав присутніх просити у Господа Бога, щоб з цієї важкої хвилі, яку переживає український народ, всі ми вийшли добрими, справедливими, чесними і великими людьми, гідними стати по правиці Христа.

Після Херувимської пісні та Великого входу, кандидат до священства, ставши навколішки, присягнув Богові і Церкві. Владика Тарас, поклавши руки на його голову, прочитав молитви ієрейських свячень та одягнув у священничі вбрання: стихар, епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, кожного разу виголошуючи «Аксіос», що означає «достойний». «Коли народжуються діти, то народ має майбутнє, а коли “народжуються” священники – народ має не тільки майбутнє, але має вічність. Маємо сьогодні нового священника і дякуємо Богові, бо це його знак нашого майбутнього і нашої перемоги», – зазначив єпископ.  Після цього, нововисвячений ієрей, ставши біля престолу, співслужив Божественну Літургію разом з єпископом та священниками.

На завершення богослужіння, владика Тарас ссказав: «Сьогодні перша неділя війни. І мало хто з тут присутніх колись щось подібне відчував. Але ми є частиною того народу України, який бореться, страждає і переможе. Тут, у храмиах ми всі, зі складеними у молитві руками, куємо цю перемогу. Дякую вам, що ви тут. Перше, що прошу: не бійтеся, тому, що з нами Бог! Друге, пам’ятайте слова Христа, які він говорить сьогодні до кожного з нас устами наших братів і сестер, котрі потребують їжі, пиття, котрі є поранені. Цей час випробувань показав згуртованість народу, а тому – будьмо учасниками цієї єдності! Через участь та співпрацю з різними благодійними, волонтерськими організаціями, допомагаймо всім, чим можемо. Щоб на Страшному суді ми могли спитати: Господи, коли ми тебе бачили? Це неважливо щоб Бога люди бачили, але дуже важливо, щоб усе, що ми робимо, Бог бачив і благословив!»

Також, єпископ привітав нововисвяченого священника, побажавши йому вірності у служінні, до якого Господь його покликав.  Насамкінець, усі спільно помолилися у стіп Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці і виконали духовний гімн «Боже, великий, єдиний» за припинення війни в Україні.

А по закінченні Літургії, новопоставлений отець Ігор уділив присутнім своє благословення.

Пресслужба Стрийської єпархії